• Одличната цена
  • Ново
Openlog Сериски Data Logger Отворен Извор на Податоци Рекордер ATmega328 Поддршка на Микро SD

Openlog Сериски Data Logger Отворен Извор на Податоци Рекордер ATmega328 Поддршка на Микро SD

 
DEN 266.40

Износ
Во продавницата.

На Open Log е open source data logger, кој работи во текот на еден едноставен сериски конекција и поддржува micro SD картички до 64 GB. На Open Log може да се сместат или "дневник" огромни количини на сериски податоци и ќе делува како една црна кутија на видови за чување на сите сериски податоци дека вашиот проект генерира, за научни или дебагирање цели. На Open Log работи исклучување на одборот ATmega328, работи на 16 MHz благодарение на одборот кристал.На Open Log привлекува 6m A кога снимате 512 бајти бафер, но како што процесот се дел од секундата, просечната тековната нерешено е поблиску до 5m A. Имајте на ум дека иако, ако сте снимањето на постојана податоци крак на 115200bps, ќе се пријде дека 6m A граница. Сите податоци, забележани од страна на Open Log се чуваат на micro SD картичка кои вклучуваат функции на 64 MB 64 GB капацитет и FAT16 или FAT32 тип на датотека. Answer : ___________________________ Note : најновата верзија на firmware (опфатени со овој одбор) не го собере во Arduino 1.6.7. Ќе треба да се собере во 1.6.5. Карактеристики : VCC Текст : 3.3 V-12 V (се Препорачува 3.3 V-5 V) се Најавите за да се ниско-цена micro SD FAT16/32 картички до 64 GB Едноставна команда интерфејс Конфигурираат baud стапки (до 115200bps) Preprogrammed ATmega328 и bootloader Четири SPI pogo иглички Две Led диоди укажуваат на пишување на статус 2m A неактивен, 6m A максимален снимањето го оценувате Пакет се вклучени: 1*Openlog Сериски Data Logger Отворен Извор на Податоци Рекордер ATmega328 Поддршка на Микро SD


За производот

Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Бренд Име:
SHANGSIMOUDLECX
Компатибилен:
Рачни Играч,Конзола За Игри,Kinect,PlayStation Move

Слични предлози