• Одличната цена
  • Ново
4pcs/многу Оригинални 18650 Li-ion батерија 2400mAh 3.7 v Батерија 18650 литиум батерија За ласерски пенкала, рефлектори 18650

4pcs/многу Оригинални 18650 Li-ion батерија 2400mAh 3.7 v Батерија 18650 литиум батерија За ласерски пенкала, рефлектори 18650

 
DEN 1019.04

Износ
Во продавницата.


СОДРЖИ : Батерија 18650 x 4 Спецификација : Материјал : Li-ion Батеријата Напон : 3.7 V Капацитет : 2600m Ah Големина : 65 ± x 18mm Тежина : 45g± Други продавачи на акумулатори се сите 20-30g, нашите батеријата е 45g±, повеќе способност да се носат повеќе тежина! Не се стави нашите батерии и батерија од цената!!! 1 батеријата 10 g, спаси $1.5 товар.
Мерки на претпазливост :
Внимателно прочитајте ги следните мерки на претпазливост за да се обезбеди правилна употреба на литиум-јон батерии.
За да се спречи истекување на батеријата, експлозија, пожар, итн. се јавува, ве молиме имајте го на ум следново : не фрли батерии во вода, или се тоа влажна; не извор на топлина (како оган или грејач) се користат или се чуваат во близина на батеријата; ве Молиме да користите оригинални полначот; не се јават на позитивни и негативни; не се поврзете на батеријата директно до некој ѕиден штекер или со автомобил запалка приклучок за штекер; не фрли батериите во оган или топлина на батеријата; Забрани употребата на жици или други метални предмети позитивни и негативни терминал на батеријата батеријата и забраната ѓердани, шноли или други метални предмети заедно со транспорт или складирање; не штрајкуваат, се фрли или се предмет на батеријата на механички вибрации; Забрани употребата на ноктите или други остри објекти за пирсинг на батеријата случај, батеријата е забрането ковале или нога; не се директно лемење на батеријата терминали; не расклопување на батеријата на било кој начин; не под оган или екстремната топлина услови за полнење на батеријата. Се забранува батеријата во микробранова печка или притисок брод; се Забранува и примарни батерии (како што се батерии) или различен капацитет, вид, подвид на батеријата комбинација; Ако батеријата дава надвор мирис, топлина, деформација, промена на бојата, или не може да се појави при користење на било какви други аномалии; ако батерија се користи или обвинет, веднаш треба да се прекине употреба и да ги отстраните од електрични апарати или полначот; Батерии треба да се чува надвор од дофат на деца. Ако некое дете случајно голтање батерии треба да побарате лекарска помош веднаш; Доколку батеријата истекува или емитува на мирис, веднаш да се отстранат од близина на отворен пламен; Електролити истекување може да предизвика пожар или експлозија; Доколку батеријата истекува на електролити добива во твоите очи, не ги фаќа, исплакнете со вода, да побараат лекарска помош веднаш. Ако не веднаш да се третираат, очите ќе му наштети. ПРЕТПАЗЛИВОСТ! Не користете ја батеријата во исклучително топла средина како што е директната сончева светлина или во автомобил на топол ден. Инаку, на батеријата ќе се прегрее, фати оган (запалам), оваа ќе влијае врз работата на батеријата и го скрати животниот век на батеријата. Користете само батеријата под следниве услови, во спротивно тоа ќе се намали работата на батеријата или да го скрати животниот век на батеријата. Батерија надвор од оваа температура опсег може да предизвика прегревање, експлозија или пожар. работна околина : Полнење : 0 ~ 45 целзиусови степени Празнење : -20 ~ 60 целзиусови степени 30 дена Чување : -20 ~ 45 целзиусови степени Чуваат за 90 дена : -20 ~ 35 целзиусови степени, Кога децата употреба на батеријата, потребно е да притиснете на содржината на прирачник за корисникот на науката, и плаќаат поголемо внимание на нив да се обезбеди правилна употреба на батеријата. Ако батеријата истекување, електролити добиете на кожата или облека, се мијат веднаш со тече вода во погодената област, или тоа може да предизвика иритација на кожата. Ако единицата не е во употреба, отстранете ја батеријата и ставете ја на ладно, суво место, во спротивно, батеријата може да ' рѓа или перформансите на влошување на состојбата. Ако батеријата терминали се валкани, избришете со сува крпа пред користат чисти.


За производот

Бренд Име:
VISFORY
Број На Модел На:
18650
Поставете Тип:
Само Батерии
Замена На Батеријата:
Yes
Номиналниот Капацитет:
2600mAh
Пакет:
Пакет 1
Батеријата Број:
4
Тип:
Li-Ion
Големина:
18*55*65

Слични предлози