• Одличната цена
  • Ново
Кактус Везени Железо На Закрпи За Облека, Железо На Налепница Везови Appliques За Облека DIY Шиење Значка Снабдувач

Кактус Везени Железо На Закрпи За Облека, Железо На Налепница Везови Appliques За Облека DIY Шиење Значка Снабдувач

 
DEN 105.12

Износ
Во продавницата.


Печ се лепило на грбот,тоа би можело да биде железо или пораби на платно,
За Железо на Платно,ве Молиме следете го подолу чекор;
1,Пред Железо на платно,ве Молиме да се направи ткаенина и печ чисто и dryly
2,се Стави парче на платно
3,се Покрие со бела памучна ткаенина на далноводи
4,да се Претвори Електрични железо да Памук Опрема,околу 150 степени
5,Железо за 20-30 секунди,потоа почекајте patch да се излади
6,дали таа се држи цврсто,Ако не,ве Молам повторете горните чекор
7,Ако сте загрижени во печ ќе се падне,може да се шие на работ да се зајакне
8,За некои ткаенина која не е погодна за на Железо,како и Крзно, Џемпер,кожа,пребивање; ве Молиме да се шие на
Кактус Везени Железо На Закрпи За Облека, Железо На Налепница Везови Appliques За Облека DIY Шиење Значка Снабдувач
Превозот :
Износот >7 САД Надградба да брод од страна на Epacket Слободно,Друга земја ќе се надополни да брод од страна на Кина Пост Регистрирани Воздух Слободно
Износот > 100 Надградба да брод од Експрес начин Слободно,Fedex,UPS-от,ЕМС...
Цена :
Цената не вклучува царина што зависи од вашата земја политика, ние ќе ги прогласи парцела само за примерок, нема вредност, се обидува да ја избегне царинската должност за вас.
По продажба на услуги :
Ако декорација сте примиле е оштетена од страна на курир и не добиете парцела повеќе од еден месец, pls дозволете ни да знаеме, ние ќе се обидеме потрудиме да ги покријат вашата загуба.
Повратни информации :
Pls ни даде пет ѕвездички повратните информации ако ви се допаѓа нашата декорација. Не остави Негативни повратни информации без да се бара од нас за помош; pls контактирајте со нас прво, ако имате било каков проблем.
Се чувствуваат слободни да не контактирате,ако имате било какви прашања или да бара ^_^


За производот

Тип На Производ:
Закрпи
Функција:
3D,рачно изработени,Еко-Пријателски
Стил:
Железо-На
Техника:
Извезена
Број На Модел На:
P-170054
Бренд Име:
Свежо Градина
Големина:
2-10cm
Обликот:
лепенки за облека
Користење на:
пегла на закрпи
Стил:
вез appliques

Слични предлози