• Одличната цена
  • Ново
Бесплатен превозот Пред приказот на камерата За Mazda 2 mazda 3 M6 CCD HD auto/автомобил пред приказ на камерата Ноќ визија Боја на Возило логото Автомобил

Бесплатен превозот Пред приказот на камерата За Mazda 2 mazda 3 M6 CCD HD auto/автомобил пред приказ на камерата Ноќ визија Боја на Возило логото Автомобил

 
DEN 1007.52
DEN 957.00

Износ
Во продавницата.


Автомобил Пред приказот на Камерата за Mazda 2 mazda 3 M6
( за референца, истиот бренд автомобил во различни држави може да се јавите друго име, ве молиме проверете ја камерата димензија и инсталација внимателно во вашиот автомобил пред да го купат,Благодарам.)
CCD камера има подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD.
NTSC (Стандардно),ПАЛ(Опционално, иста цена како NTSC) Речиси сите дигитални монитори може да биде компатибилен со двете NTSC & ПАЛ. Ако ви треба ПАЛ сигнал на излез, ве молиме ги споделите со нас.
1. 100% CCD Стаклена Леќа, Thermostability. Подобри работни живот!
2. HD дисплеј, Ноќ Визија, Вода Доказ, Shockproof.
3. 170 степен видите агол (дијагонала), лесно за инсталирање.
4. Ниско осветлување и пополнете светлината автоматски.
5. Дизајниран според лиценцата светлина дупка инсталирате.
6. За сите ваши потреби е екран и видео запис на текст.
· Сликата Сензор : 1/3 " CCD Боја
· Ефективни Пиксели : PAL 720 (H)x582 (V); NTSC 720 (H)x480 (V)
· Хоризонтална Резолуција : 520 TVL
· Минимум Осветлување : 0.05 Лукс
· Ноќ Визија : 5-10meters
· Дијагонала Агол на Гледање : 170 степен
· Синхронизација : Внатрешни синхронизација
· Јачина на бучава сооднос : >45db
· Сигнал Систем : NTSC / PAL
· Електронски Shutter : Автоматски
· Баланс На Белата Боја : Автоматски
· Светлото Надомест : Автоматски
· Напојување : DC 12 V
· Тековна Потрошувачка : 50-60m A, Max 130m A со IR на
· Оперативен Температура : -20°C~ +60°C, RH95% Max
· Складирање Температура : -40°C ~ +80°C, RH95% Max
· Водоотпорен одделение : IP67-IP68
Две порти за избор,ве молиме изберете еден од нив :
I. РКА порта за DVD,следење на
II. 2.5 mm порта за преносни GPS
Фабрика :


За производот

Боја Име:
РКА за DVD монитор, Слушалка порта forGPS
Бренд Име:
GYT-АВТО
Жица или Безжично:
Жица
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
Пластични
Леќа Материјал:
Стакло
Алармот Тип:
ПРЕД
Тип На Објект:
Паркинг Помош
Ноќ визија:
0.05 Лукс
Леќа агол:
170 степен
сензор на слика:
1090K CCD1/3
Водоотпорен:
Yes
Ефективни Пиксели:
720*582
Пред приказ на камерата:
За Mazda
Паркинг Видот На Помош:
Пред приказ на камерата

Слични предлози