• Одличната цена
  • Ново
Турбо CHRA Кертриџ K03 53039880005 53039700005 53039880022 53039700022 058145703L За Audi A4 А6 ФОЛКСВАГЕН Passat Б5 AEB AJL AJH 1.8 Т

Турбо CHRA Кертриџ K03 53039880005 53039700005 53039880022 53039700022 058145703L За Audi A4 А6 ФОЛКСВАГЕН Passat Б5 AEB AJL AJH 1.8 Т

 
DEN 5039.52
DEN 4586.00

Износ
Во продавницата.

ТУРБО CHRA Кертриџ Турбополнач Јадрото на K03 53039880005 53039700005 5303-988-0005 5303-970-0005 53039880022 53039700022 5303-988-0022 5303-970-0022 058145703 L 058145703 LX 058145703 LV 058145703 E 058145703 H 06 A145703 B 06 A145703 C 06 A145703 CX 06 A145703 CV За Audi A4 А6 "ФОЛКСВАГЕН" Passat Б5 Мотор AEB AJL AJH 1.8 1.8 Т Л Турбо модел : K03 05 k03-022 Дел Број : 53039880005 53039700005 5303-970-0005 5303-988-0005 5303 970 0005 5303 988 0005 53039880022 53039700022 5303-988-0022 5303-970-0022 5303 988 0022 5303 970 0022 ОЕМ Број : 058145703 L 058145703 LX 058145703 LV 058145703 E 058145703 H 06 A145703 B 06 A145703 C 06 A145703 CX 06 A145703 CV Апликација Автомобили : За Audi A4 1.8 Т (B5) AEB AJL А6 1.8 Т (C5) За Фолксваген "фолксваген" Passat Б5 Sharan За Seat Alhambra Повеќе Апликации : За Audi A4 1.8 Т (Б5) 02/1995-12/1998 AEB 110 Kw 1781ccm За Audi A4 1.8 Т (Б5) 08/1997-12/1998 AJL 132 Kw 1781ccm За Ауди А6 1.8 Т (C5) 04/1997 - 01/1999 AEB 110 Kw 1781ccm За Ауди А6 1.8 Т (C5) 11/1997 AJL 132 Kw 1781ccm За Фолксваген "фолксваген" Passat Б5 1.8 Т 10/1996-11/2000 AEB 110 Kw 1781ccm За Seat Alhambra 1.8 Т 10/1997-04/2000 AJH 110 Kw 1781ccm За Фолксваген "фолксваген" Sharan 1.8 Т 11/1997 - AJH 110 Kw 1781ccm Моторот : AEB AJL AJH 1.8 L 110kw 132kw 150 HP 163 HP 180 HP 1781ccm Кул : вода, ладење и Масло за подмачкување Дел број се Направи Модел Година на Мотор kw CC 5303-988-0005 5303-970-0005 058145703 L 058145703 LX 058145703 LV 058145703 E 058145703 H 06 A145703 B Audi A4 1.8 Т (Б5) 02/1995-12/1998 AEB 110 Kw 1781ccm Audi A4 1.8 Т (B5) 08/1997-12/1998 AJL 132 Kw 1781ccm Ауди А6 1.8 Т (C5) 04/1997 - 01/1999 AEB 110 Kw 1781ccm Ауди А6 1.8 Т (C5) 11/1997 AJL 132 Kw 1781ccm "фолксваген" Passat Б5 1.8 Т 10/1996-11/2000 AEB 110 Kw 1781ccm 5303-988-0022 5303-970-0022 06 A145703 C 06 A145703 CX 06 A145703 CV Seat Alhambra 1.8 Т 10/1997-04/2000 AJH 110 Kw 1781ccm "фолксваген" Sharan 1.8 Т 11/1997 - AJH 110 Kw 1781ccm
Превозот Термини :
Вашата цел ќе бидат испратени до вашиот Aliexpress Зачувам регистрирана адреса во 1-5 дена по receipted на вашата исплата. Вашиот телефонски број е важно за испорака контакт.бидете сигурни дека сите адреси се точни пред да ги купите.
Тоа обично трае само 2-4 работни дена за домашна превозот и 4-8 работни дена за меѓународна испорака.
Сите пакети се двојно проверени и добро спакувани страна на нашите испраќање на катедрата за да бидете сигурни дека тие се безбедни за испорака. Кога пакетот е доставен, купувачите треба да проверите пакети внимателно. Ве молиме не го потпише пакет и да се отвори случајот со превозот на компанијата, ако делот е оштетена за време на превозот. Инаку ние не се одговорни за било каква превозот на штета ако го потпишаа пакет нормално.
Плаќање и Испорака :
•Кредитна Картичка може да биде прифатено .Плаќања мора да бидат примени во рок од 30 дена од денот на купувањето.
•Сите предмети се сосема нови, никогаш не се користи, и е сеуште во оригиналното пакување, освен ако не е поинаку наведено.
•Сите објекти ќе бидат испратени до вашиот Aliexpress Зачувам регистрирана адреса на живеење, бидете сигурни дека сите адреси се точни пред да ги купите.
•Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или превозот цена. Овие трошоци се на купувачот одговорност.Обично ние прогласи пониска вредност и пријавете се "пример" за да се минимизира царина.
Грижа За Корисниците
•Како клиент на нашите турбополнач, да се грижи за вас е нашиот број 1 Приоритет, ако има било какви прашања со нашите нарачки, ве молиме да ги споделите со нас, така што ние може да помогне за решавање на секоја ситуација.
•Ако сакате да контактирате со нас : ве Молиме испратете ни онлајн порака. Нашата деловна линија може да се зафатени од време на време, ако не е не земам или да одговорите, ни e-mail и вашиот е-маил ќе бидат одговорени во рамките на следните 24 часа.
•Ние да преземат дополнителни чекори и да се грижи да бидете сигурни дека вашиот пакет пристигнува неоштетени и како рекламира, сепак, грешки не се случи, и комуникација е клучна во овие случаи. Дозволете ни да знаеме што не е во ред и ние секогаш ќе ви даде корист на сомнеж.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА : (Купувачи И Продавачи, за прашања И Одговори)
-П : Како ви се случува да брод од мојата цел?
A : Обично, Ние организираме на пратката од страна на EMS,DHL,Fedex и Воздухот Пост.
-П : Кога ќе брод мојата цел?
A : Откако ќе добиете потврда на уплатата, ние ќе се обидеме потрудиме да брод цел во рок од 24 часа откако вашата уплата е потврдена.


За производот

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
LEKEBOPOWER
Објектот Ширина:
10inch
Специјални Функции:
AJH 53039880022 53039700022 5303-988-0022 5303-970-0022 5303 988 0022
Објектот Висина:
10inch
Автомобил Производител:
Фолксваген
Објектот Должина:
10inch
Објектот Тежина:
1.7kg
Модел Година:
1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009
Име На Модел:
За Audi A4 Б5 A6 За Фолксваген фолксваген Passat Б5 Sharan За Seat Alhambra
Материјал Тип:
058145703L 058145703LX 058145703LV 058145703E 058145703H 06A145703B
Frequence Опсег:
53039880005 53039700005 5303-970-0005 5303-988-0005 5303 970 0005
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Поставување на Возило:
AEB AJL 5303 970 0022 5303 988 0005 06A145703C 06A145703CX 06A145703CV
Точка име :
K03 05 022 Турбо Турбина Кертриџ CHRA Core ANB АПУ AWT BF
Турбо Модел :
53039880005 53039700005 5303-970-0005 5303-988-0005 5303 970 0005
Дел Број:
53039880022 53039700022 5303-988-0022 5303-970-0022 5303 988 0022
ОЕМ број:
5303 970 0022 5303 988 0005 06A145703C 06A145703CX 06A145703CV
Апликацијата возило:
058145703L 058145703LX 058145703LV 058145703E 058145703H 06A145703B
Апликацијата Возило .:
За Audi A4 1.8 Т (Б5) AEB AJL А6 1.8 Т (C5) 110Kw 132kw 1781ccm
Примена на моторот:
За Фолксваген фолксваген Passat Б5 Sharan За Seat Alhambra
Дел Број.:
AEB AJL AJH 1.8 L 110kw 132kw 150HP 163HP 180HP 1781ccm

Слични предлози