• Одличната цена
  • Ново
USB 3.0 HDMI 1080P Видео Игра Фаќање Картичка за Снимање Две Компјутер Видео во Живо Стриминг YPBPR AV За PS3, PS4 XBOX ЕДНА Конференција

USB 3.0 HDMI 1080P Видео Игра Фаќање Картичка за Снимање Две Компјутер Видео во Живо Стриминг YPBPR AV За PS3, PS4 XBOX ЕДНА Конференција

 
DEN 5756.16

Износ
Во продавницата.

Долгоочекуваниот нов U3 живеат фати оружје доаѓа! Овој производ е целосно функционална! Ефективни! Особено за две компјутер во живо е многу погодно! HD Вози-бесплатна Професионална Живо 1.USB 3.0 ултра-ниска латентност пренос 2. Поддршка до 1080 P 60 рамки 3. Диск-бесплатно,plug and play 4. Поддршка AV/HDMI/Component Video/(YPb Pr)/Compsite Видео (CVBS)Влез 5. Поддршка микрофон микс на текст 6. Аудио синхронизација излез посветен интерфејс 7.За hdcp функција,pls контактирајте со нас за детали 8. Поддршка во живо на два компјутери 9. Поддршка WIN7 / 8/10 / Linux / OS X повеќе систем. 10. Поддршка за видео конференции и борбена риба, YY, QQ, Тигар заби, панда, црн пипер, Индија, микро-рев и други живо платформа, емитува во живо мобилни игри, како што славата на кралот. 11. Овозможи живеат видео стриминг, webcasting или видео конференција на Skype, Facebook во живо на You Tube, во живо, Livestream,Ustream, Dacast, Wowza Облак .. 12. Со двете HDMI, Component и Композитен видео запис на текст, може да поддржи повеќе видео плеер уреди. Со Микрофон на текст, може да снима или пареа вашиот глас со видео заедно. Со Линија Надвор, да се поврзете вашата слушалка кога вашиот компјутер е HDMI се користи за стриминг и нема да живеат звук. Предмет Вовед : ezcap263 USB3.0 HD60 Натпревар во Живо, само поврзете со вашиот КОМПЈУТЕР (windows, mac, linux),нема потреба од инсталирање на возачот, можете да користите било кој 3 партија на софтверот да го фати или да стримувате вашиот HD игра, или друга видео извор, со composite/component /HDMI влез. HDMI Излезен Порт : брз, познати, и достапен начин за споделување на содржина во конференциска сала и во онлајн состаноци. Поврзете се на сегашноста, не софтвер е потребно,Едноставно поврзете лаптоп или таблет преку HDMI да почнете со споделување на 1.Систем : Windows 7,8,10, OS X 10.9 или подоцна, Linux. КОМПЈУТЕР : Intel Core i5-3400 + NVIDIA GT630, NB : Intel Core i7-3537 U 2.0 GHz + NVIDIA GT735, Mac : i5 quad-core или погоре, VGA картичка поддржува Direct X 10, Звучна картичка, 4 GB RAM, Напојува преку USB 3.0 порт : Intel чипсет со мајчин USB 3.0 домаќин контролер (Renesas, Фреско ..) 2.Резолуција : 720 x 480 (60p), 720 x 576 (50p), 1280 x 720p (50p), 1280 x 720p(60p), 1920 x 1080 (50i), 1920 x 1080 (60i), 1920 x 1080 (24p), 1920 x 1080 (25p), 1920 x 1080 (30p), 1920 x 1080 (50p), 1920 x 1080 (60p) HDMI Излез : 1920 x 1080 (60p) 3.Софтвер компатибилност : ПРЕ Студио (windows,OS X); Windows Media Енкодер (Windows); Adobe Flash Media Живо-Енкодер (Windows, OS X); Вистински Производител Плус (Windows); VLC (Windows, OS X, Linux); Quick Time Радиодифузер (OS X); Quick Time Player (OS X); Wirecast (Windows,OS X); v Mix(Windows); Potplayer(Windows)и др. 4.Развој интерфејс компатибилност : Direct Show (Windows), Direct Sound (Windows),V4 L2 (Linux), ALSA (Linux) OS X (Quick Time) Пакетот Вклучува : 1 x USB3.0 HD60 Живеат Игра Снимање 1 x USB3.0 Кабел 1 x AV кабел адаптер 1 x англиски јазик прирачник за Корисникот НЕМА Мало сандак
Топло Забелешка : Pls прочитајте ги следниве информации пред да го одржи редот!! благодарение)
Поради различни фабрика серии,реални објект може да биде малку различни во outlook или боја, но истата функција и на квалитетот,pls белешка и да се разбере,ви благодариме !
Внимание : Сите производи доаѓа без својот мало пакување,ако треба,pls контактирајте со нас пред да го купите! 1. Yanwen Економски Воздух Mail и 4 PX Сингапур Пост НП Про не е trackable, Други превозот начин е trackable. ние ве советуваме да изберете Aliexpress Стандард или Премија на превозот . 2. Време на испорака : Ако се Потврди Време доаѓа наскоро, но се уште не добиваат вашата нарачка, ве молиме контактирајте со нас да се продолжи време на испорака за вас. 3.Ако по 70 дена (Бразил/Чиле/Аргентина до 90 дена), што сепак не ја прими стоката, ве молиме контактирајте со нас да се реши заедно со reshipping за слободни или целосно враќање на средствата. 4.Нема Спор ве Молиме : ве Молам не се отвори спор во рок од 60 дена, тоа е несакана, 5. Ние не сме одговорни за царински давачки или било која такси (ако имаат,купувачите треба да биде одговорен за тоа)
Ако објектот е дефектен, или испратен погрешен ќе може да ја врати стварта во рок од 14 дена за замена или целосно враќање на средствата.


За производот

Тип:
Видео & ТВ Тјунер Картички
Број На Модел На:
ezcap263
Интерфејс Тип:
USB
Бренд Име:
Ezcap
Пакет:
No

Слични предлози