• Одличната цена
  • Ново
Љубовта торта свеќа флексибилни силиконски калап рачно изработени чоколадо занает мувла торта декорација десерт мувла DIY кујна печење мала алатка

Љубовта торта свеќа флексибилни силиконски калап рачно изработени чоколадо занает мувла торта декорација десерт мувла DIY кујна печење мала алатка

 
DEN 383.04
DEN 192.00

Износ
Во продавницата.


започнете
крајот
ѕвезда
Силиконски калап за чистење и одржување на :
1. Пред првата употреба, прво со вода или детергент за чистење за да се отстрани површинската нечистотија. Пред калап за печење, користете мало количество на путер се применуваат во внатрешноста на мувла. Дури и кога се користи мувла, како што се празни места може да се додаде на резервоарот за вода празен, воздух за согорување е забранета.
2. По секоја употреба, може да се натопени во разредена детергент решение за 10-30 минути, измијте го со мека крпа за чистење, не користете груби средства за чистење топки и други предмети се чистат за да се избегне мувла штета предизвикана од гребнатини. После миење ве молиме сува, ставен во кутија за складирање, на силициум реакција подложни на статички електрицитет, ќе се апсорбира ситни честички во воздухот и прашина, долгорочно кога не е во употреба, се избегне директна изложеност на воздух.
3. За рерна, на фурната мора да биде поставен во средината дел, греење и да се задржи на далечина од околу 10см, а имајќи ја рерната ѕидови 5cm растојание, така што нема да ја оштетат мувла температура.
4. Ова е дел од мувла има празнина кога фабриката е отвораш, ослободување е да се олесни купувачи. Ако не се намали, што не може да се ослободи. Во употреба, инцизија за добар по завиткан во пластика заврши или стави гума бендови можат да се прелива течноста
Силиконски калап Карактеристики на Производот :
1. Силиконски Силикони главна компонента е силика А е присутен во песок, камен, кристал природни состојки. Не гума, Гума, ниту пластика Пластични! Силика гел е камен на плажа, ниска-јаглерод средина.
2. На висока јачина на силиконски флексибилност, отпорност на корозија, оптимална температура за готвење, печење, е најдобар суровини во директен контакт со храна, и да се едноставни и практични.
3. Усвојување на откривање, здравје, природни антибактериски, може да се спречи на бактериски и габични раст. Затоа, бебе материјали, медицински потрошен материјал, постојат голем број на силиконски производи. Како што се : pacifiers, силикони пластика и слично.
4. Може да се рециклираат, трајни, ниска потрошувачка на енергија.
5. На механички својства на стабилна структура, која има екстремни температура отпор, широк температура опсег. Температура најниска температура од минус 40 степени, со максимална температура од 230 степени, топлината што е еднакво се замрзнати.
6. има и други видови на чистење агенти и корозивни супстанции отпорност на корозија и лесно да се чисти.
7. По употреба, било суровина не ќе се држи на мувла.
Услуги поврзани со работи
Превозот :
Превозот И Предавање
·Ние ќе брод објектот во рок од 2 работни ден на по добивате вашата исплата. Ние ќе брод на вашиот оставајќи адреса, ве молиме бидете сигурни дека тоа вашата адреса за е точно.
·Ако сакате да ја смените вашата адреса, ве молиме контактирајте со нас.
·Предмети ќе биде испорачуван Кина пост обичните воздухопловната;не Постои следење на информациите,но тоа е безбедно да се регистрирани како пост. тоа обично трае околу 15-60 дена за сад, Европа и во други место во целиот свет.
·Предмети кои ќе купат вкупниот износ над $7, ние ќе го испрати од страна на регистрирани пост или E-pack,ќ се земе 15-60 работни дена.
·Предмети кои ќе купат вкупниот износ над $200, ние ќе го испрати со ЕМС или DHL или FEDEX или UPS или ТНТ или ЕМС, Тоа ќе стане многу повеќе брзо. Ако сакате да го изберете вашиот сопствен превозот линија, ве молиме контактирајте со нас.
·Ако сакате следење детали за во секое време,ве молиме љубезно изберете регистрирани пост.
Превозот Метод
Превозот Ракување
Дојде време
Земја
Нормален Воздух mail
15-60 дена
Светот
О ther Политики :
*Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход.


За производот

боја:
Пинк
Тип:
Торта Алатки
Бренд Име:
TUTULE
сертификација:
ФДУ,LFGB
Материјал:
Силиконска Гума
Сексуално Сугестивна:
No
Функција:
Еко-Пријателски
Торта Алатки Тип:
Габи,
Непристојни Слика:
No
Број На Модел На:
GЈ-A724
Материјал:
Храна-одделение течни силиконска заштита на животната средина
Температурата Опсег:
-40℃ -- 230℃
Употреба:
caes, десерти, колачи, бисквити, желе, пудинг, декоративни свеќа
Име на производ:
Љубовта торта свеќа флексибилни силиконски калап рачно изработени печење мали алатки
Производ големина:
околу 4.5.*4.5*6.0 cm
производ тежина:
за 66g

Слични предлози