• Одличната цена
  • Ново
1 Сет H1 Турбина T5 LED Светла Светла 60W 9600LM CSP Чипови Сите-во-едно Супер 6000K Белата Возење Магла светилки drl Автомобил Светилки Светилки

1 Сет H1 Турбина T5 LED Светла Светла 60W 9600LM CSP Чипови Сите-во-едно Супер 6000K Белата Возење Магла светилки drl Автомобил Светилки Светилки

 
DEN 2159.52
DEN 2052.00

Износ
Во продавницата.


Супер Светло Турбина T5 LED Светлата Тенок Конверзија Комплет 60 W 9600 LM Усвои Сеул CSP Y19 LED Чипови Сите-во-едно Дизајн Вграден Турбо Вентилатор, Топлина Мијалник Дисипација Чиста Бела 6000 K 360 степени Ротирачки Прилагодливи Агол Шема
ТОП 3 ДОБРИТЕ :
Супер светло 9600lm моќен излез со ниска потрошувачка на енергија во lm/w
Мини големината на телото посветен на совршен инсталација
Врвни thermoelectric поделба технологија високо ефикасен систем за ладење
Објектот Карактеристики :
Општи фитинг
Повисока осветленост од повеќето халоген и ксенон HID
Теоретски 30 W 4800 lumens (секоја сијалица), 60 W 9600 lumens на комплет
6 x Сеул-SZ8-Y19 CSP LED Чипови (секоја сијалица)
Топлина disipation : Вграден Турбо Вентилатор + Авијација Алуминиум 6063 + Црвено Бакар Топлинска Спроводливост
OK (ок) за употреба во повеќето леќа проектори
Бакар-core термална технологија
Ok (ок) за употреба во Автомобил, Камион, & Мотоцикл
Тековната Нерешено ~2.4 НА @ 12 V
9~36 V постојан струја возачот
9 V минимум оперативен напон
Водоотпорен крушка, возач и конектори на ниво на IP68
Животниот век повеќе од 30.000 часот
Совршен fitment, лесно се заменува стариот досадна светилки со вжарено
Моќен излез, со нова префинет изглед
Минути за да се инсталира со зачудувачки резултати
Еден од најдобрите изглед надградби можете да направите за вашето возило
Надградба на новиот изглед на LED
Направени од високо квалитетни материјали и најдобрите компоненти, ова е совршен за вашата фарови, или светла за магла. Оваа висока технологија стилски изглед е сигурно да добиете што многу внимание.
Пакет Се Вклучени :
2 x 30 W Турбина 5 LED Светлата Светилки
2 x Возење Напојување
1 x Упатство (англиски)
1pack = 1 lot = 1 set = 1kit = 1pair вклучени 2 парчиња исто светилки.
Драг пријател, овој модел имаме H4,H7,H8,H11,9005,9006 9012,D1 S/D2 S/D3 S/D4 S , Кога ќе го поставите цел, pls оставете порака за да ни каже што треба, ви благодариме
Гаранција
1 година
Гаранцијата е достапна само за фабрички дефекти. Ве молиме да се биде внимателен да се справи со сијалица; ве молиме инсталирајте ја сијаличката правилно во согласност со упатство и видео .
Внимание Ве Молиме :
Ако има светлина потчукнување проблем или Порака за Грешка се појавува на вашиот автомобил табла по инсталиран на LED Светлата за Полнење, тие не се LED Светлата на квалитетот на проблемот. Има потреба од Дополнителни Canbus Декодер Canceler да се елиминира овој вид на проблем за некои автомобили. Ве молиме контактирајте со нас, Ние имаме Дополнителни LED Светлата Canbus Декодер за продажба.
Споредбата на Турбина Фан & Стандард Фан
Турбина :
1.Дуплекс Имајќи Турбо Вентилатор Сечилото
2.Принцип : дисипација на топлина од мулти-насока
3.Пренамената на истите : anticlockwise
4.Ротирање на ветер : 12000 RPM
5.може да биде инсталиран покрие прашина капи
Стандард фан :
1.Хидраулични фанови,Двојно топката фанови,Магнетни фан
2.Принцип : Axial проток
3.Пренамената на истите : насока на стрелките на часовникот
4.Ротирање на ветер : 6,000-7,000 ВРТЕЖИ во минута
5.Мора да биде инсталиран во отворено средина
H4 HB2 9003

H7
H8 H9 H11
9005 / 9006
Д1/D2/Д3/D4 S
Плаќање
1) да ја прифатиме Qiwi, Mastercard, Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 7 дена.
Shippment
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ.
2. Нарачки обработени навремено по обработка на уплатата се направи.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4. Сликите прикажани се не на вистинскиот објект .Тие се за вашиот референца само.
5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
6. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 45 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас.


За производот

Емитуваат Боја:
6000K Ладно Бела
Тип Socket:
9012(HIR2), D1S, D3S, D4S, H8, H9, D2S, H11, H7, 9005/HB3, H4/9003/HB2 Hi/Lo, 9006/HB4
Тип На Објект:
Извори На Светло
Температура На Боја:
6000K
Бренд Име:
PB
Автомобил модел:
Повеќето Возила
Извор На Светлина:
LED
Автомобил Марка:
Повеќето Возила
Wattage:
60W
Лер Зрак Тип:
место
Напон:
12V
Чип Собранието Тип:
CSP

Слични предлози