• Одличната цена
  • Ново
На Продажба Соларен Погон LED Сијалица 15W 130LM Светлина Енергија Светилка Изгради-во Ni-МЗ Батеријата за Отворено за итни случаи и сведоци на недостиг на струја

На Продажба Соларен Погон LED Сијалица 15W 130LM Светлина Енергија Светилка Изгради-во Ni-МЗ Батеријата за Отворено за итни случаи и сведоци на недостиг на струја

 
DEN 1056.00
DEN 1003.00

Износ
Во продавницата.

Paramters : извор на Енергија : Соларен панел, дом на електрична енергија за полнење
Соларен панел : 5 V 0.8 W
Максимална осветленост на сијалицата : 130 LM ( еквивалент на 15 W блескаво светилка )
Капацитетот на литиум батерија : 850m Ah / 3.7 V
Континуирано ефикасно осветлување на целосно наполнета сијалица : 5
Батеријата може да се наполни со фотонапонски панел под доволно сончева светлина состојба
На фотонапонски панел е фиксна во покривот или место со доволно сончева светлина, жица е воведен во соба
на приклучокот е вклучен во порт за полнење ( 5 - 8 V полначот може да се користи за полнење, како и )
Идеален дом осветлување, кампување, готвење, работење, читање, итен и сведоци на недостиг на струја
Сертификати : CE, РОЗА ,CCC
Пакет тежина : 0.2 kg
Производ Големина (L x W x H) : 12.00 x 6.80 x 6.80 cm / 4.72 x 2.68 x 2.68 инчи
Пакет Големина(L x W x H) : 13.00 x 7.50 x 7.50 cm / 5.12 x 2.95 x 2.95 инчи Пакет Содржина : 1 x Lightme S - 1200 15 W 130 LM LED Сијалица Светлина, 1 x Соларен Панел, 1 x Поврзување на Линија

Превозот
(1) Сите наши предмети ќе биде предаден на купувачот е регистрирана адреса на Aliexpress, ве молиме да ја потврдите вашата адреса за Aliexpress пред да конкурираат.
(2) Ние нема да бидеме одговорни за задоцнување при испораката, вклучувајќи ги, но не ограничувајќи се на царинските пакет проверка, штрајк, виша сила и др.
(3) Со цел да се обезбеди да го добиете вашиот нареди предмети со помалку увоз доход , ние ќе го пријават со пониски вредности, кои не се одразуваат на вкупната цена сте платиле или пазарната вредност на производот. Тоа може да не важат за земји со различни тарифни правила. Ние не се одговорни за било обичај должност или увоз доход.
Плаќање методи за Плаќање на располагање на Aliexpress како што е подолу.
Пратката ќе биде направено по потврдување на уплатата.
Warrantey и да се Врати Политики
Со купување од нас, сте се договориле дека сте ги прочитале и разбрале нашето земјите како што е подолу.
1. Ние сме вашиот доверлив партнер за долгорочна бизнис. Ние сме одговорни за квалитетот на нашите производи.
2. Се враќа за размена се дозволени и треба да биде инициран од страна на купувачот во рок од 4 дена од денот на приемот. Сите се врати ставки мора да бидат во нивната оригинална состојба. Се врати превозот и ракувањето задолжен ќе биде на трошок на купувачот, доколку стоката се враќаат поради производствени дефекти. Ве молиме контактирајте со нас преку оставајќи ми порака, или со trademanager, или по телефон или по e-mail пораки за враќање адреса и детали и било какви други прашања.
3.Во случај да има проблем со вашата нарачка, бидете сигурни дека КОНТАКТИРАЈТЕ со НАС пред да замине негативни повратни информации. Оставајќи негативни повратни информации, без комуникација е прекршување на повратни информации политика.


За производот

Големина:
65*65*110MM
Количка За Соларен Панел:
No
Тип:
Соларен Панел
Max. Моќност:
1W соларен панел
Флексибилни Соларни Панел:
No
Бренд Име:
MSL СОНЧЕВИОТ
Материјал:
Поликристални Силикон
Номиналниот Капацитет:
Батеријата 800ah
Број на Клетки:
1
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
MSL-S1200
Извор На Енергија:
Сончевиот
Батеријата:
NI-МЗ
сертификација:
CE, CCC ROSH
Заштита Ниво:
IP65
Напон:
6V
Употреба:
За итни случаи
Извор На Светлина:
led сијалица
СОЛАРЕН ПАНЕЛ МАТЕРИЈАЛ:
Monocrystalline
Сијалица Материјал:
ABS Пластика
Соларен Панел:
1W

Слични предлози