• Одличната цена
  • Ново
Висок Квалитет на 10.5 W 18V Соларен Панел 12V Полнач За Батеријата Chargeing МИЛЕНИЧЕ Полу-флексибилни Соларни ќелии Полначот + DC Бесплатен Превозот

Висок Квалитет на 10.5 W 18V Соларен Панел 12V Полнач За Батеријата Chargeing МИЛЕНИЧЕ Полу-флексибилни Соларни ќелии Полначот + DC Бесплатен Превозот

 
DEN 1512.00
DEN 1331.00

Износ
Во продавницата.


Висок Квалитет на 10.5 W 18 V Соларен Панел 12 V Полнач За Батеријата Chargeing МИЛЕНИЧЕ Полу-флексибилни Соларни ќелии Полначот + DC Бесплатен Превозот
Главни карактеристики : 1. Бренд Нови 2. Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка 3. Поли кристален силициум 4. Макс работа напон : 18 V 5. Макс работат на струјата : 0-580 MA 6. Моќност : 10.5 W 7. Димензија : 435*197 MM 8. Соларен панел Тежина:239g (За ) Како да се избере соларен панел : Оваа табела покажуваат сончевиот систем конфигурација односот помеѓу чување батерии и соларни панели. DC акумулатор Соларен Панел 1.2 V 2 V ~ 2.5 V 2.4 V 3.5 V ~ 4 V 3.6 V 5 V ~ 6 V 6 V 7.5 V ~ 9 V 12 V 15 V ~ 18 V Апликации : Предности на Силициум ЕВА Ламинат Одбор : Стабилна Излезна мала тежина, Полу-флексибилни удобен за носење на Панел Водоотпорен(Не се вклучуваат на излезната порта) Лесно да се постави за DIY, отворено кампување Пакети вклучуваат : 1 * 10.5 W 18 V Соларен Панел + DC (Без додатоци)
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. 3 работни дена за процесирање на нарачката по приемот на плаќање.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4. Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 20 работни денови.
5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
6. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака. (Забелешка : се надеваме дека ќе пристигнат на време, но, бидејќи ова е меѓународен испорака, превозот време ќе биде многу зависи од express компанија и локалните обичаи/давачки. Ви благодариме за вашето разбирање) -Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот. -Ние ќе ги искористиме на воздушни меури, за да заврши на предмети внимателно. -Пакет ќе биде цврста и да се провери внимателно пред да се предаде. Ние ќе ги провери стоката квалитет пред пратката. Ако постојат некои неочекувани проблеми се случи, ние се надеваме да ги реши проблемите со купувачот преку пријателски во следниве начини :
1, Ако тоа е квалитетот проблем, купувачот може да поднесе тврдат рамките 15days по приемот на стоката, купувачот мора да обезбеди на фотографии или видео и други докази за да продавачот за да се идентификуваат.
2, Човекот-направени се оштетени, купувачи да преземе целосна одговорност.
3 квалитетот на Производот програма за обработка на текст :
1), купувачот ја врати стоката за нас и одговорен за враќање превозот на трошоците; откако ќе ја прими стоката ,ние ќе испрати нов производ за купувачот и се плати за испраќање превозот цена.
2) Ако стоката (вкупна цена вклучувајќи го и превозот е помалку од 10 USD) има проблеми со квалитетот, ние ќе испрати нов производ во купувачот следна цел; ако купувачот не планираат да се направи нова цел во блиска рок, купувачот може да го плати ја превозот цена и побара повторно да прати нов производ. 1, ви Благодариме за изборот на нас. Позитивни повратни информации ќе бидат оставени за вас автоматски откако приемот на вашата исплата царинење.
2, Што зависи од нашите задоволството на клиентите за да се успее. Затоа,ве молиме да ни остави позитивен фидбек, ако се задоволи со нашиот објект и услуга.
3, ве Молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации. Ние ќе ви обезбедиме највисоко Ниво на Услуга,работиме со вас да ги реши сите проблеми.


За производот

Број на Панели:
1
Број На Модел На:
10.5 W-18V
Количка За Соларен Панел:
No
Тип:
Соларен Панел
Флексибилни Соларни Панел:
Yes
Бренд Име:
BUHESHUI
Број на Клетки:
36
Материјал:
Поликристални Силикон
Max. Моќност:
10.5 W
is_customized:
Yes
Големина:
435*197MM
Номиналниот Капацитет:
10.5 W

Слични предлози