• Одличната цена
  • Ново
MXPOKWV Допре Ѕидот Светлина НИ се Префрлат/ЕУ, Паметни Дома, DIY Комплет , Безжичен RF 433 Далечински Управувач Switch 1 Начин 1 Банда 220V

MXPOKWV Допре Ѕидот Светлина НИ се Префрлат/ЕУ, Паметни Дома, DIY Комплет , Безжичен RF 433 Далечински Управувач Switch 1 Начин 1 Банда 220V

 
DEN 614.40
DEN 614.00

Износ
Во продавницата.


Далечински Управувач Switch 1 Банда 1 Начин Безжични RF 433 далечински управувач ѕид допир прекинувач (ако треба за далечинска контрола ќе треба да се купи прекинувач со далечински управувач како слика show) Главни Карактеристики : Со допир функција и далечински управувач функција, тоа е опремен со далечински контролер. Далечинскиот управувач се префрлите има функција на долго растојание за далечинска контрола, која е и до 100 метри во отворено поле и може да биде до 20 метри во затворен простор, за да се исполнат различни купувачи потреби . Со нежен допир, тоа лесно може да се контролира светло за отворање и затворање на Корисниците да се допира копчињата може да се издаде на звукот на "di" , и брзо да ги бирате кодот вклучите или откажете го прашува функција . Се користи како ноќ светлина во текот на ноќта, тоа може да го бирате кодот вклучите поставките или cancel за функцијата на позадина светлина . На надворешната школка е направен од огноотпорни пластични материјали, ефикасно спречување switch за палење . Контрола од страна на телевизија жица, лесен за инсталација, не треба rewiring и замена на прекинувачот пред директно . Зајакнато стакло панели, уникатен дизајн и луксузни убавина . Да се спречи појава на пожар и електричен шок опасност . Опис : Ова е светлината се префрлат на нова генерација. Прекинувач со интегриран дизајн е водоотпорен, огноотпорни функција и функција на спречување на електричен шок. Тоа им овозможува на мокра рака операција. Со луксузен и едноставен изглед, вклучете се вклопуваат во различни соба стил добро, и го подобрува соба изглед во еден степен. Допир вклучете го носи најдоброто од вашиот дом, без да се скрши на банката, и е погодна да се користи во сите соби од вашиот дом, бизнис и воспоставување. Сите производи се произведени на високи стандарди и да се сите на ЕУ уверение за употреба во велика БРИТАНИЈА, ЕУ и други Европски земји. Пакет се вклучени : -1x Remote Touch Switch-1x RF Далечински Управувач(pls изберете switch со далечински контролер на picutre) -1x LED Трансформатор -2x Завртка -1x Упатство Производ покаже :


За производот

Карактеристики:
Далечинска Контрола
Бренд Име:
MXPOKWV
максимална брзина:
далечински contrl rf 433
жиро:
rf 433
Број На Модел На:
Далечински управувач префрлате
Контрола На Канали:
2 канали
Состојба на Собранието:
Речиси Готови
Скала:
86 тип
боја:
White/Black/Злато
Напон:
170-240V
Максимална струја:
5A
панел материјал :
кристално стакло
Тежина:
180g
Големина:
86X86X33mm
Сертификат:
CE/FCC
Тип:
допрете rf switch ЕУ
Пакување:
во Кутија
гаранција живот:
6 месеци

Слични предлози