• Одличната цена
  • Ново
ANL-2P Преносни вртежен момент Метар Завртка возачот/Клуч мерка/Тестер со Висока прецизност вртежен момент Метар вграден принтер

ANL-2P Преносни вртежен момент Метар Завртка возачот/Клуч мерка/Тестер со Висока прецизност вртежен момент Метар вграден принтер

 
DEN 31440.00
DEN 28296.00

Износ
Во продавницата.


ANL-2 P Преносни вртежен момент Метар Завртка возачот/Клуч мерка/Тестер со Висока прецизност вртежен момент Метар вграден принтер
Карактеристики :
На ANL дигитални вртежен момент метри е специјално дизајниран за мерење на сите видови на вртежен момент.
Тоа е погоден за сите видови на вртежен момент мерење и прилагодување компоненти обратна деструктивни тест и така натаму.
Овој производ Главно се користи во мерењето на сите видови на електрични и воздухот вртежен момент, шише настроената, шрафцигер, вртежен момент клуч,
стегне вртежен момент инструмент и продукт, широко се применува во електрични производството на машина за производство,
автомобилот лесна индустрија и специјализирани научни истражувања и индустријата.
1 : Висока точност, висока резолуција и стабилност. На земање на примерок за брзина може да биде поставено.
2 : Променат ограничување вредност утврдена, има acousto-оптички аларм уред.
3 : Решетки тип LCD, на задната светлина, може да се постави.
4 : вртежен момент насоки идентификуваат.
5 : Три вид на единица : N · m, kg · cm, lb · во автоматско конверзија.
6 : Многу видови на предната вредности одржување.
7 : извор на Енергија покажува и ниска моќност брза.
8 : Не-работењето затвори автоматски, можете да го поставите блиску време.
9 : Спасува и отпечатоци 100 тест податоци, може да се исчисти од по волја.
10 Uses USB поврзете на КОМПЈУТЕР, да ги испита во реално време, истражувањето крива, и носи за обработка на податоците :
Тип
Индекс
Со печатач
ANL-1 P
ANL-2 P
ANL-3 P
ANL-5 P
ANL-10 P
ANL-20 P
Не печатач
ANL-1
ANL-2
ANL-3
ANL-5
ANL-10
ANL-20
Мерен опсег / Поделба вредност
N·m
1.0000/0.0001
2.0000/0.0001
3.0000/
0.0001
5.0000/
0.0001
10.000/
0.001
20.000/
0.001
Kg·cm
.210/
0.001
20.421/
0.001
30.631/
0.001
51.052/
0.001
102.10/
0.01
204.21/
0.01
Lb·во
8.862/
0.001
17.724/
0.001
26.586/
0.001
44.311/
0.001
88.62/
0.01
177.24/
0.01
Прецизност
±0.5%
Врв Вредност Фреквенцијата На Земање Примероци
2000 HZ
Моќност
8.4 V 1.2 VX7 Ni-МЗ Батеријата група
Време На Полнење
4~6 Часа
Континуирано користење на времето на батеријата
Околу 10 Часа
Траење на батеријата
≥300 пати
Големина
Со печатач : 230mm×95mm×180mm
Не печатач : 230mm×70mm×125mm
Нето Тежина
Со печатач : 4 KG Не печатач : 2 KG
Адаптер
Текст : AC 110-220 V 50 HZ Излез : наизменична СТРУЈА 10 V на 300m A


За производот

Број На Модел На:
ANL-2P
Дисплеј Тип:
Дигитални
Бренд Име:
Aliyiqi
Макс Оптоварување:
2.0000/0.0001
Тип:
Преносни Вртежен Момент Метар
Гаранција:
1 година
Акции:
Yes

Слични предлози