• Одличната цена
  • Ново
Кинески Антички Кинг Династијата Марк Високи Сина И Бела Керамички Порцелански Храмот Тегли

Кинески Антички Кинг Династијата Марк Високи Сина И Бела Керамички Порцелански Храмот Тегли

 
DEN 3240.00

Износ
Во продавницата.


Ве МОЛИМЕ ОБРНЕТЕ ПОВЕЌЕ ВНИМАНИЕ : Сите ние продажба на продавницата се занаетот, Па така,големина, боја/дизајн може да има мала разлика. На сликата е прикажано тука е показател само,Вистински производ ќе примите може да се разликува со оглед на светлината (бела светлина/жолта светлина),камера,рачни сликарство причина. Ако имате строги барање од големината/color/дизајн, ве Молиме да побарате од нас за да добиете повеќе детали и потоа да се разгледа сериозно пред да нарачате.Ви благодариме. Уживајте во вашата шопинг тука.
Кинески Антички Кинг Династијата Марк Високи Сина И Бела Керамички Порцелански Храмот Тегли


За производот

боја:
цвет шема, dragonflower шема
Материјал:
Керамички & Глеѓ
Стил:
Антички Стил
Регионален Функција:
Кина
Тема:
Цвет
Бренд Име:
youngsjdz
боја:
underglaze сина и бела
Материјал:
порцелански
Големина:
about H38xW21CM
Глазура:
Под стаклен
Место на Потекло:
Jiangxi, Кина (Копно)
Состав:
Порцелански Сад САМО
марка :
Кинг Qianlong година

Слични предлози