• Одличната цена
  • Ново
МЕЛНИЦА Кујна Професионални Нож Острилка 3000/1000 Ронки Мелење Камен вода масло Острило алатка острат машина TAIDEA

МЕЛНИЦА Кујна Професионални Нож Острилка 3000/1000 Ронки Мелење Камен вода масло Острило алатка острат машина TAIDEA

 
DEN 1723.20

Износ
Во продавницата.


Производ Функција
l Високо-одделение острило да се обезбеди ефикасно острат резултати.
l двострано острат дизајн.
l Опремени со силика гел не се лизга база гарантира безбедност острат.
Користење На Упатството
1. Се впие камен во вода за 5 минути, а потоа го стави во сигурна платформа. Острење на ножеви со еден или два чекори е одлучено од страна на степенот на тапи алатка.
Чекор 1 : Крупни мелење, се користи за да се поправи сериозно браната на возраст од работ, погоден за тап нож. Држете нож под агол од 10 - 30 °, мелење на работ на површината на каменот и назад со нежен притисок, и изостри до работ остри доволно. По острат алатка, тоа треба да се усовршуваа со крупни мелење по половина година. Исто така, зависи од конкретната ситуација.
Чекор 2 : Фино брусење, неопходен чекор за да се елиминира burrs на раб. Користете повеќе нежен притисок, повторете го чекор 1 и поправка на работ додека непречено и мошне. Општо земено, користете го еднаш неделно, за да се задржи вашиот остар нож.
2.Ве молиме избришете ја со влажна крпа или исплакнете ја со вода по острат алатка, а потоа исушете ја. Чистење на камен површината со мека четка и го стави во воздух за да се направи тоа да се исуши.
Совети :
1. Погодни за употреба со вода само, масло не е потребно.
2. На 10 до 30 степени, во зависност од апликацијата : 10°за турција пот ножеви, 23°за кујна или џеб ножеви и 30°за cleavers
3. Користете целата површина на каменот кога острат. Ова ќе осигура дека дури и носат на камен со текот на времето.
Внимание : ве Молиме да се биде крајно претпазлив во текот на острат процес за да се спречи било какви повреди.


За производот

Тип:
Sharpeners
Бренд Име:
TAIDEA
Функција:
Еко-Пријателски
сертификација:
SGS
Број На Модел На:
T6310W
Метал Тип:
Корунд
Материјал:
Корунд
Производ големина:
180*60*28mm
Тежина:
624g
Ронки:
1000# 3000#
Пакување:
боја кутија
Име на производ:
острило

Слични предлози