• Одличната цена
  • Ново
51134 Удар Имајќи 170x215x34 mm ABEC-1 ( 1 парче ) Axial 51134 Удар Топката Лежишта 8134

51134 Удар Имајќи 170x215x34 mm ABEC-1 ( 1 парче ) Axial 51134 Удар Топката Лежишта 8134

 
DEN 5129.28

Износ
Во продавницата.


FUSHI ИМАЈЌИ САМО СНАБДУВАЊЕ со НАЈДОБАР ИМАЈЌИ НАПРАВЕНИ ВО КИНА,А Плус,ОДЛИЧЕН.
Удар топката лежишта се separable лежишта. Еден дејство на удар топката имајќи состои од окното за миење, на домување за миење и топката сет со кафез. Двојно дејство тип се состои од окното за миење (центар за миење), два домување подлошки и две топката поставува со кафези. Удар топката лежишта може да се примени за високо axial товари и ниска до средна брзина. Сепак, тие не можат да преземат радијална товари. Тие се осетливи на аголна девијации и се карактеризира со исклучително цврсти насоки во axial насока. Во зависност од брзината, минимално оптоварување е потребно за да се избегне лизгање движењето на топката во собата, кои се предизвикани од центрифугалните сили. За да се компензира за misalignments на вратило, лежишта со сферични домување подлошки и поддршка подлошки треба да се користи.
Топката кафез е формирана јаглероден челик дизајн. Имајте на ум дека еден изми е ID pilotovaný, а другата е ОД pilotovaný. Ве молиме преглед на технички информации за правилна монтажа упатства за оваа имајќи.
Атрибути : Вредности : Дел Број 51134 Имајќи го Понесе Кол (d) 170mm Надворешниот Кол (D) 215 mm Висина (H) 34 mm Имајќи Тип со жлеб raceway(s) се достапни за Подмачкување Тип Без Маснотии, некои Antirust Масло Структура на Внатрешниот и надворешниот прстен + кафез топки Материјал 52100 Хром челик Радиус (мин) (рс) 1.1 mm Static Load Рејтингот(Кор) 564000 N Динамичен на Оптоварување(Cr) 153000 N Максимална Брзина (Нафта)(x1000 вртежи во минута) 2 Надворешниот Кол. Пилот (Д1) 213 mm Понесе Кол. Дозвола (д1) 172 mm Тежина (g) (грами) 3032 Забелешка ABEC Оценки 1, исто Така, еквивалент ISO часови Количина 1 lot = 1 buc лежишта Важни Потсетници : - На сликата е за повикување само, вистински производ структура е идентичен, кафез челик топката количини ќе се разликуваат. – Удар топката лежишта се дизајнирани за да се справи со axial товари само. – Удар топката лежишта се состојат од топката, retainer и двете вратило и домување подлошки кои содржат жлебови за топката.
Испорака :
Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест. Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен.
Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан. Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.
Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царински давачки.
Се враќа :
Ние да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме.
Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објекти, во рок од 15 дена од вашата приемот на предмети за било каква причина. Меѓутоа, купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови. Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија, купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба, и ние не ќе му даде на купувачот целосно враќање на средствата. Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на цената на штета или загуба.
Купувачот ќе биде одговорен за такси превозот да се врати предметите.
Гаранција & Одржување :
Ние нудиме на 1-месец слободна замена. Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 15 дена од вашиот приемот на производот. Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање.
Ние исто така, обезбеди 12-месечно бесплатно одржување.


За производот

Број На Модел На:
51134
Капацитет На Моторот:
170x215x34 mm
Бренд Име:
FUSHI
Премази:
Antirust Масло
Структура:
Длабоко Жлебот
Материјал:
52100 Хром Челик

Слични предлози