• Одличната цена
  • Ново
WiFi SPI Контролер Android и IOS Поддршка WS2811 WS2812B LPD6803 WS2801 LED Пиксели WIFI300

WiFi SPI Контролер Android и IOS Поддршка WS2811 WS2812B LPD6803 WS2801 LED Пиксели WIFI300

 
DEN 1775.52
DEN 1420.00

Износ
Во продавницата.

SPI Контролер Wi Fi Контролер WS2811 WS2801 6803 1903 LED Лента & Remote WF300 Опис на Производот
Спецификации
Wi Fi SPI контролер
1 раѓањето на пазарот и клиентите 's побарувачката
2 со висок квалитет/лесно да се инсталира
3 CE, и ROHS
4 2 годишна гаранција
Технички Параметри
1. Далечинска контрола на техничките параметри
1 : Работна температура : -20-60 C
2 : Напојување метод : ААА*3( Не се вклучени)
3 : напон : 1.5 V*3
4 : Режим на моќ : 0.015 m W
5 : Режим на струја : 3u A
6 : Работат на струјата : 200u A
7 : Емисија струја : 10m A
8 : Далечински управувач далечина : за 30m
9 : време на Мирување : 6 месец
10. макс контрола : 1024 пиксели
2. Софтвер технички параметри
1 : Име : Магијата Боја
2 : Runtime платформа : Android верзија за поддршка на Андроид системот(подобро може да се поддршка на Samsung, HTC),
IOS верзија поддршка IOS систем, опрема мора да има Wi Fi функција.
3 : Јазик : Англиски
4 : Категорија : комуникации
5 : Слободни, зелена, без додатоци
3. Контролор на техничките параметри
1 : Работен напон : DC524 V
2 : Излез контрола : SPI сигнал излез
3 : Излез тековната : 4А - *3
4 : Поврзување на владата : SPI сигнал жици(ПОДАТОЦИ, CLK)
5 : Надворешна димензија : L107*W65*H30(mm)
6 : Примање на чувствителност : 802.11 b DSSS(-5d Bm),802.11 b CCK (-10d Bm),802.11 g OFDM(-15d Bm)
Производот претставува
1. LED-Wi Fi Адаптерот
Тоа е суштината на производот, кои се одговорни за примање контрола сигнал и контрола на LED опрема.
2. RF далечинска контрола
Во состојба на не користите мобилен телефон како далечински управувач, можете да изберете RF далечински управувач за контрола на LED.
3. Диск
Вклучуваат IOS оперативен систем Андроид оперативен систем за мобилни мека.
Summarization
LED-Wi Fi адаптерот е по традиционалните со инфраред, RF технологија контролер фондацијата,
тоа е раѓање на пазарот и клиентите 's побарувачка, тоа е еден вид контролер кој интеграција
најновите wifi техничките на пазарот. Тоа го прави LED контрола на повеќе погодност,
повеќе hommization. Ние може да се користи систем Андроид или IOS систем мобилен телефон за да инсталирате контрола на софтверот,
тогаш тоа може да се контролира LED, ова е желбите на секој клиент.
Користите Wi Fi технологијата може да го направи нашиот контрола спектар повеќе пошироко, може да се ослободи од тесен простор да се воздржи од гласање,
во зградата може да се контролира повеќе од 50 метри, во отворено можат да го контролираат повеќе од 100.
Во состојба на не користите мобилен софтвер, исто така може да го користите далечинскиот управувач за контрола,
многу погодност, донесе многу избор за вас.
Пакет се вклучени :
1x Wifi SPI Контролер
1x Далечински(Не вклучувајќи ја батеријата)
1 X CD
1 X англиски Упатство


За производот

Извор На Енергија:
DC
Напон:
5-24V
сертификација:
RoHS,CE,CCC
Max. Оптоварување На Моќ:
30A
Далечински Растојание:
8 метри
Карактеристики:
Wifi ПИКСЕЛИ Контролер
Гаранција:
2
Број На Модел На:
WIFI300
Режим На Конекција:
DC
Wattage:
30A
Осцилација фреквенција:
.
Controled Метод:
DC
Применливи Светла:
WS2811 WS2801 6803 1903 LED Лента
Материјал:
Пластични
Тип На Објект:
RGB Controler
200000137:
200002704

Слични предлози