• Одличната цена
  • Ново
250w 250 вати 220 v за 12v Авто електрични switch апарати конвертор, 110v да 12v Автомобил оптоварување конверзија дома адаптер.

250w 250 вати 220 v за 12v Авто електрични switch апарати конвертор, 110v да 12v Автомобил оптоварување конверзија дома адаптер.

 
DEN 2160.00
DEN 2052.00

Износ
Во продавницата.


Излезна моќност : 250 W,(200w) Конверзија ефикасност : ≥90% влезна моќност : 110-240 V 50 / 60 HZ (Универзална) Излезна моќност : DC12 V / 20 A(200w-DC12 V/16.6 A) Оперативни температура : -20 ℃ -60 ℃ Индикатор светлото : со индикатор светлото на Текст линија должина : 1.2 метри Излез линија должина : 0.5 m Излез линија интерфејс : автомобил запалка приклучок за штекер Моќ поларитетот : внатрешни и надворешни негативни, Димензии : 175mm * 87mm * 56mm
Опис на производот
Усвојување на заштеда на енергија IC чип, со совршена заштита функција, краток спој, преоптоварување, во текот на струја, во текот напон заштита, CEC стандард.
1, добар анти-притискање перформанси, висока сигурност.
2, мали dc бран и висока ефикасност.
3, ниска работна температура, долг животен век.
4, широк опсег на влезен напон (100-240 - v), во согласност со глобална употреба на стандарден.
5, изолација перформанси е добро, високи електрични сила.
6, со краток спој, преоптоварување, во текот-напон за заштита на функцијата.
7, на висока температура на горење машина, 100% од стареење тест.
8, Овој адаптер за 250 w моќ, и ве молиме да се поврзете на помалку од 250 w електрични апарати.
9, другите адаптер за 200 w моќ, и ве молиме да се поврзете на помалку од 200 w електрични апарати.
За боја, Бидејќи монитор, животната средина и светлина влијанија, боја и фотографии ќе бидат малку различни, вистинскиот објект како стандард, Фотографии за референца . За feekback Клиент евалуација е многу важно за нас, ве молиме да ни даде пет-ѕвезда проценка, ако има било незадоволство, можете да контактирате со нас за да се реши проблемот, да ви даде задоволителен одговор. Ви благодариме за вашиот вид . За превозот имаме брз и економски начин за транспорт, ако треба, ве молиме да користите брза испорака метод, пратката ќе ви биде доставена во 5-15 дена, но трошоците за превозот ќе бидат поскапи, треба да се зголеми некои трошоци, ако не сакате да потрошите многу пари на товар, ве молиме да Користите економски транспорт, но времето ќе биде побавно, околу 20-40 дена,многу далечно место, што е потребно за 40-70 дена.(Уште еден начин : Кога ќе купуваат повеќе производи, ние автоматски да се конвертира да се брза испорака. Ова е бесплатна услуга.) Затоа ве молам, не грижете се, ако на крајот на Aliexpress испорака дена, ве молиме контактирајте со нас да се прошири на испорака дена, ве молиме да не произволно ни даде спор, бидејќи ние не сме курир компании, не може да се контролира брзината на транспортот, постојат било какви прашања може да се јавите на локалните express , Или може директно да контактирате со нас, произволно ни даде спор е груб, и не може да ги реши сите проблеми. Сите царински давачки генерирани од страна на царинските треба вашата сопствена определба, ние не сме одговорни. За враќање 1, ако испораката дена е доаѓа до крајот, ве молиме контактирајте со нас да се прошири на испорака дена, ве молиме да не произволно ни даде спор, оваа ситуација, ние не се дозволи наплата, бидејќи производите ќе пристигнат на вашата назначени адреса. 2, ако пакетот е секое пакување штета, ве молиме, контактирајте ја локалната курир за надомест на штета. 3, ако пакетот има било какви проблеми со квалитетот, опис или не одговара, не може да се користи и за други прашања, треба да контактирате со нас, и потоа да се вратат на производи за нас, Кога ќе примите врати пратката,ние ќе рефундирање на дека.
Ако сакате да се купи повеќе производи, ве молиме да се јавите на продавачот, ќе има голем попуст.


За производот

боја:
200w, 250w
Број На Модел На:
l

Слични предлози