• Одличната цена
  • Ново
Перисталтиката Пумпа BT100N MC1 10 Ролери 0.00034-32ml/min по канал, 1 канал CE Сертификација Една Година Гаранција

Перисталтиката Пумпа BT100N MC1 10 Ролери 0.00034-32ml/min по канал, 1 канал CE Сертификација Една Година Гаранција

 
DEN 19194.72

Износ
Во продавницата.


О цел да се направи царинење без проблеми и да добиете вашиот производ без проблеми, ве молиме љубезно забелешка подолу работи.
1. Бразил клиенти. Стр закуп оставете го вашиот CPF или CNPJ број кога ставање на вашата нарачка.
2. Русија клиенти. Ве молиме бидете сигурни дека на корисниците име е вашето полно име и постои SRSP pick-up услугата станица во вашиот град пред ставање на ред.
Внимание : Според најновите RU царинска политика, купувачот може да има потреба да се обезбеди пасош информации, линк на стоки и на Даночните ID при увоз. Превозникот ќе текст купувачот кога стоката да пристигне во RU. Па ве молиме да бидете сигурни дека ќе се обезбеди важечки број на мобилен телефон кога наредил.
3.Тарифа и прописите за даноци . Тарифа или увоз на данок ќе се плаќа од страна на купувачи. Ве молиме контактирајте превозникот да се направи царинење во времето или не може да се одложи !
4. Другите. Ако купувате 2 парчиња или повеќе производи во еден ред, ве молиме НЕ плаќаат пред ние промена на цена за вас, предизвика Aliexpress систем може да miscalculate превозот цена,
Ви благодариме на соработката!
Перисталтиката Пумпа BT100 N MC1 10 Ролери 0.00034-32ml/min по канал, 1 канал
CE Заверена и една година гаранција
Примена : Општи трансфер
Пумпа глава : MC1 10 R , 1 канал
Проток : 0.00034 - 32 ml/min секој канал, се разликува според цевка големина и ротирање брзина.
Податоците ќе покажеме подолу е тестирање од страна на вода.
Значи, ако вискозност на течноста што ќе ја користите не е сличен како вода, ве молиме контактирајте со нас, прво да ни кажете за намена(пренос или дистрибуција), max проток треба, и спецификација на течноста што се користат (на вискозитет, corrosivity). Потоа ние ќе го предложи најсоодветниот модел и точни цевки големина.
И ако течноста ќе се користи вода, ве молиме бидете сигурни да остави порака за макс. проток што треба, ние ќе ви испратиме соодветните цевка. Ви благодариме за вашето разбирање и соработка.
Цевки : Може да биде опремена и со неколку видови на цевки 1 x 1 m, 2 x 1 mm, 2.4 x 0.8 mm, ве молиме да ни оставите порака за големината ви треба.
Мотор : Stepper мотор со 3 цифрен LED, која може да динамичен екранот работниот статус. Брзината може да се прилагоди од 0.5 - 150 вртежи во минута, со резолуција 0.01 вртежи во минута.
Напојување : AC 110 V или 220 V
Надворешната Контрола : 0-5 V(стандард), 0-10 V(опционално), 4-20 m A(незадолжително); RS485 комуникациски интерфејс, MODBUS протокол(RTU режим). Ако ви треба 0 - 10 V или 4 - 20 m A надворешната контрола, ве молиме бидете сигурни да ни остави порака, ние ќе ги ажурира на програмата пред да го испратите производот до вас
Додатоци : 1 x пумпа главата; 1 x мотор; 1 x цевки
Уникатен 60-тите тестирање функција.
Спецификации
Модел BT100 N Проток Спектар 0.00034 - 32 ml/min Брзина Спектар 0.5 - 150 вртежи во минута Брзина Резолуција 0.01 вртежи во минута (1 - 100 rpm), 0.1 rpm(100 - 150 вртежи во минута) Дисплеј LED Контрола Метод Маска на тастатурата за Надворешна Контрола на Брзината Сигнал
0-5 V(стандард)
0-10 V, 4-20 m A(изборен)
Stop/Start, Насока
Сигнал
Пасивни switch сигнал, како што се подножјето на возилото вклучите Активен прекинувач сигнал : 5 V, 12 V и 24 V за опција Комуникација RS485 Интерфејс за комуникација интерфејс, со MODBUS протокол(RTU режим) Потрошувачка на Енергија Оперативни Состојба на Температура од 0 до 40 o C Напојување AC 110 V и±10%, 50 Hz/60 Hz
AC 220 V и±10%, 50 Hz/60 Hz Релативна Влажност Вози Димензија 183 x 131 x 194 mm Вози Тежина 4.02 kg IP го Оценувате IP31
Пумпа Главата и Соодветна Цевки На проток подолу е тестирање од страна на вода, значи, ако viscidity на течноста која ќе ја користите не е сличен со вода, ве молиме контактирајте со нас прво да бидете сигурни дека овој пумпа целосно ќе ги задоволи вашите барања. Ви благодариме на соработката. Вози Пумпа Главата Цевки
Проток (ml/min)
секој канал BT100 N N*YZ1515x 13#, 14#, 16#, 17#, 18#, 19#, 25# 0.035 - 570 N*YZ2515x 15#, 24# 0.85 - 435 MC-N(6 ролки) 0.


За производот

моќност:
Електричен
Употреба:
Вода
Број На Модел На:
BT100N-MC1-10R
Притисок:
Низок Притисок
Standard or Nonstandard:
Стандард
Бренд Име:
САД Цврсти
Примена:
Хемија пумпа, пумпа за отпадни води,мерење пумпа
Теорија:
перисталтиката пумпа
Гориво:
Електричен
Структура:
перисталтиката пумпа
Пумпа за главата:
MC1 10R
Цевки Големина:
1 x 1,2 х 1,2.4 x 0.8 mm,факултативна
Канал број:
1 канал
Проток По Канал:
0.00034 - 32 ml/min по канал

Слични предлози