• Одличната цена
  • Ново
Нане Зелена Пром Фустани Beaded Душо Organza Асиметрични Кратко Пред Долго Назад Пром Фустан Девојки Партија Gown

Нане Зелена Пром Фустани Beaded Душо Organza Асиметрични Кратко Пред Долго Назад Пром Фустан Девојки Партија Gown

 
DEN 5760.00
DEN 4608.00

Износ
Во продавницата.


Добредојдовте На Нашата Продавница
Почитувани Купувачи : Добредојдовте на нашата продавница! Ние сме професионални ОЕМ & ODM фабрика во Suzhou,Кинески најголемите венчаница& вечер фустан на пазарот . Ние се специјализираат во правењето на свадба се облекуваат,вечер фустан,матурски фустани..за години и ние имаме свои професионални и искусни работниот тим , Дизајн Елита,Професионална Шема Маркер ,Seamstresses······ Купи од нас , ќе добие 1)Професионална и enthusiasatic услуги на клиентите ; 2)Брзо ракување со времето на својата цел; 3)Безбеден и брз меѓународен превозот; 4)Високо квалитетен производ со разумна цена; 5)Темелна По продажба на услуги на клиентите; 6)Попуст од цената за редовно клиентите . 7) ОЕМ се Достапни, Купувачите Labels Прифати. 8) Trustful Плаќање од Страна на Зачувам, Western Union, Банкарски Трансфер, и др. 9) Без Минимум Цел Количество.
Напорна работа , само за вашиот совршен големиот ден !
Ова е стил на многу доброто фустан. Фустанот е изработен од мека и удобна ткаенина, кој открива природните облини на телото. Обликот е супер. Ние не само што може да се направи стандардна големина се облекуваат, но, исто така, може да се направи според вашите сопствени мерења. D на двоумете се повеќе да се земе на оваа високо-квалитетни фустан дома со најмалку пари. Вистински стоки ќе бидат 95% се исти со фотографијата.
1. Боја шема
2. Големина на табелата
Ве молиме изберете ја вашата големина
Како Да Се Измери
Рамо до подот Висина : Мерка од вашиот рамо до подот.
Целосна Биста : Мерка околу потполност дел на биста.
Половината : Прво се врзуваат парче лента или string околу природен дел од вашиот половината.Ова ќе биде вашиот торзото на најмалата точка. Остави низа во место додека да направите до крајот на вашиот мерки како што ќе им е потребно за референца со некои други мерења.
Хип : Земете мерење околу колковите во потполност точка, се земе предвид колку далеку надолу од половината дека сте мерење.
Надворешниот Нога : Мерка од стринг/лента околу вашата половината на подот. Ве молиме да се осигурате дека имате голем број на слични во висина на оние што имаат намера да се носат на вашата свадба ден.
Арм Должина : Мерка од вашиот рамо до зглобовите.
Пред Должина Рамо до Половината : Мерење од истата точка на рамото, одат надолу во текот на врвот на вашата брадавица до половината.
Должина на Рамо да биста : Мерка од врвот на рамото на брадавица.
Рамо до рамо : Мерка од вашиот рамо до рамо на назад .
Целосна Биста= инчи или сантиметри Половината= Колковите= Горниот Биста= Под Биста на Брадавица да Брадавица= Пред Должина Рамо до Биста= Рамо до Половината= Должина рамо до Рамо= Надворешниот Нога= (од половината на подот со вашата свадба чевлите) Рамо до Подот= (од рамо до подот со вашата свадба чевлите) Фустан во Боја=
Имајте на ум!
(1) ве Молиме следете ги мерење инструкции, и да се измери себе внимателно. Откако ќе се плати за мене ,ве молам кажете ми ги вашите точно мерење на 24 часа , така што ќе може да прими фустан брзо !Ако ви треба било која друга боја или посебни барања, молам контактирајте ме преку Е-пошта.
(2) Боја може да варира помеѓу различни CRT и LCD екрани.
Јас сум искрено продавачот, Сите фустани беа да се направи што 95% слична како picuture ,ако барањето 100% исти како на сликата ,немојте да направи плаќање
(3) Ако ние не online, можете да изберете да се само-помош шопинг, ни остави вашите податоци, ние ќе бидеме во следната преку телефон или E-mail за контакт можете да ги препознаваат соодветните проблеми. Ви благодариме на вас поддршка.
Плаќање
кредитна картичка; банката да банкарски трансфери; western union
Испорака
Превозот Методи
Цена
Проценето Време На Испорака
Следење На Веб-Страница
EMS
Најевтиниот
Околу 15 работни дена по испорака
www.ems.com
ТНТ
Средината
Околу 5 работни дена по испорака
www.


За производот

боја:
Црна, Златна, Сива, Зелена, Боја На Слонова Коска, Портокалова, Розова, Виолетова, Црвена, Сребрена, Бела, Жолта, Шампањ, Друга Боја
НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 14W, 16, 16W
Повод:
Матурска
Тип На Објект:
Пром Фустани
Силуета:
Асиметрични
Sleeve Стил:
Исклучување на Рамо
Број На Модел На:
R015
Вграден Градник:
Yes
Вистински Слики:
Yes
Декорација:
Beading
Бренд Име:
Suruimei
Материјал:
Полиестер
Воз:
Никој
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
is_customized:
Yes
Ткаенина Тип:
organza
Деколте:
Душо
Фустани Должина:
Кат Должина
Половината:
Природни
боја:
Исто како picuture или факултативна
Големина:
Standard or Custom Made
Место на Потекло:
Jiangsu Кина (Копно)
Специјални Забелешки:
Плус Големина/ Итна Нарачате Ве Молиме Контактирајте Со Нас

Слични предлози