• Одличната цена
  • Ново
YNXC-60 2.5 0-40Mpa шок-доказ Магнетни помош 60mm масло течност исполнета електричен контакт притисок мерач manometer , пониски планината

YNXC-60 2.5 0-40Mpa шок-доказ Магнетни помош 60mm масло течност исполнета електричен контакт притисок мерач manometer , пониски планината

 
DEN 1579.20

Износ
Во продавницата.


Ве молиме да не информирате мерка спектар На порака одбор.
стандардната тема е M14*1.5, ако треба 1/4",ве молиме да ми кажете ,Ние го прилагодите
мерка спектар-нормално : 0 - 40 Mpa
Конекција тема : M14 X1.5
Ако ви треба BSp 1/4" Тема,ве Молиме проверете адаптер
http : //www.aliexpress.com/store/product/adapter-for-tube-Female-thread-M1-4-1-5-charge-Bsp-1-4/100271_925874829.html
Технички параметри
Име
Модел
Номинален дијаметар(mm)
Точноста одделение
Мерен опсег(Mpa)
Конекција нишка
Контактор моќ
(VA)
Max. оперативен напон
(V)
Контрола на владата
електрично поврзување мерач на притисок
YX-60
Φ60
2.5
0~0.1~60
М14×1.5
10
DC220 Vor AC380 V
врвот и на дното ограничување
YX-100
Φ100
1.6
0~0.1~100
-0.1~0~2.4
M20 x 1.5
10
DC220 V или AC380 V
врвот и на дното ограничување
YX-150
Φ150
1.6
0~0.1~100
-0.1~0~2.4
M20 x 1.5
10
DC220 Vor AC380 V
врвот и на дното ограничување
Магнетни помош
електрично поврзување мерач на притисок
YXC-100
Φ100
1.6
0~0.1~100
-0.1~0~2.4
M20 x 1.5
30
DC220 Vor AC380 V
врвот и на дното ограничување
YXC-150
Φ150
1.6
0~0.1~100
-0.1~0~2.4
M20 x 1.5
30
DC220 Vor AC380 V
врвот и на дното ограничување
кислород електрично поврзување мерач на притисок
YXCO-100
Φ100
1.6
0~0.1~60
M20 x 1.5
10
DC220 Vor AC380 V
врвот и на дното ограничување
YXCO-150
Φ150
1.6
0~0.1~60
M20 x 1.5
10
DC220 Vor AC380 V
врвот и на дното ограничување
Амонијак се користи електричното поврзување мерач на притисок
YXCA-100
Φ100
1.6
0~0.1~60
M20 x 1.5
10
DC220 Vor AC380 V
врвот и на дното ограничување
YCXA-150
Φ150
1.6
0~0.1~60
M20 x 1.5
10
DC220 Vor AC380 V
врвот и на дното ограничување
рејтинг на температура електрично поврзување мерач на притисок
YXCW-100
Φ100
1.6
0~0.1~60
M20 x 1.5
10
DC220 Vor AC380 V
врвот и на дното ограничување
YXCW-150
Φ150
1.6
0~0.1~60
M20 x 1.5
10
DC220 Vor AC380 V
врвот и на дното ограничување
шок-доказ
електрично поврзување мерач на притисок
YXC-100 N
Φ100
1.6
0~0.1~60
M20 x 1.5
30
DC220 Vor AC380 V
врвот и на дното ограничување
Забелешка : ако на метар конекции тема или други аспекти имаат посебни барање, ве молиме, контактирајте ја компанијата направени консултации.


За производот

Dial Дијаметар:
2 - 3.9 Инчи
Макс Мерен Опсег:
200 PSI & Над
Број На Модел На:
YNXC60
Дисплеј Тип:
Аналогни
Бренд Име:
SHLLJ
Бирање големина на:
60mm
конекција:
месинг и на дното
Тема:
M14*1.5 или 1/4BSP
движења:
Дувачкиот
is_customized:
Yes
Мерка Опсег:
0-40Mpa

Слични предлози