• Одличната цена
  • Ново
500m растојание Професионални Silent Disco 20 LED Слушалки со 1 предавателот - RF Безжична За DJ клуб партиски состанок емитува

500m растојание Професионални Silent Disco 20 LED Слушалки со 1 предавателот - RF Безжична За DJ клуб партиски состанок емитува

 
DEN 30240.00

Износ
Во продавницата.

500m растојание Професионални Silent Disco 20 LED Слушалки со 1 предавателот - RF Безжична За DJ клуб партиски состанок емитува
Започнете веднаш со 20 led silent disco слушалки, можете и семејството може да ја уживаат истата листа на песни - или се слуша на тв и игри во исто време, без да се прави било какви потешкотии.
* RF стерео безжични слушалки со 863 MHz/915 MHz ISM Бенд
* 8-часовно полнење на батеријата (целосно наполнета)
* До 3 канали на аудио w/ LED светла (Сина, Црвена, Зелена)
* Во текот на уво стил, намалување на повеќето надвор од бучава
* Професионална квалитет на звукот (Помалку од 1% нарушување)
* Работи до над 1500 метри од основата (додека 500meters во голем место,ефективна distance350meters)
* Неколку слушалки може да се користи истовремено со еден предавател
* Двокреветни PLL систем за крајна фреквенција стабилност
* Автоматско исклучување ако нема музика за играње за да се зачува батерија
* Диско звук опрема може да игра преку тавани и ѕидови.
* Suprt едноставно поставување! Plug & play
Систем : UHF/RF Модулација : FM Mode : стерео S/N сооднос : ≥75d B Каналот поделба : >35d B Нарушување : Фреквенција одговор : 30 - од 20.000 Hz Напојување на слушалки : 600mha литиум батерија
Напојување за предавателот : 420 Mha литиум батерија
* Лесно да се избере канали како ви се допаѓа : Кратко притиснете на копчето промени канали, со секундата auto tuning. Answer : ___________________________ Note : 1 Предавателот го поврзете само со 1 музика извор.Во повеќето 3 предаватели може да работи во исто време.
* Се поврзете предавателот на она што сакате да слушнете (јас.e i Pod, DJ, Xbox, ТВ).
* Три бои на Водена трепкачко светло ќе искра заедно со ритамот на музиката,доставување доста динамична музика чувство.
* Лесен за контрола, професионални полнење систем за 16pcs во исто време. Полнење време 3 часа, работното време 6-8 часа. Заштеда на време,се заштеди енергија.
* Она што го сакате е тука!Нашиот сите капацитети се компатибилни едни со други.

Пакување Листа : 20 x Безжична Диско Слушалки 1 x 350mtr Предавателот 2 x Audio Кабли (1 x RCA/1 x3.5mm) 1 x Мрежа Адаптер (велика БРИТАНИЈА/Евро/САД/Мл) 1 x Наполнет Систем( може да се наплаќаат 16 компјутери слушалки на време) Сè што ви треба е нашата тука!
1) имаме alipay,Запад Унија,TT.СИТЕ големи картички се прифаќаат преку сигурна исплата procssor WSCROW.
2) Плаќањето мора да се изврши во рамките на 3 дневна цел.
3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску,ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени withun 3 дена.
1) Го организира пратка од понеделник до сабота.Ние брод за излез на стоки во рамките на 48hours освен Национален празник.
2) потребно е околу 25~41 дена (во Русија). 10~30days. (во Европа, САД, AU) Другите земји 40~60 работни дена, во точно време на испорака зависи од агенцијата за процесот.
3) Ако не го добиете вашиот победа item(s) во рок од 30 дена,ве молиме навремено да остави порака или E-mail контакт со нас, ние ќе го прават нашите најдобри за решавање на било какви проблеми со вас.
4)Ние само брод на aliexpress цел адреса,ве молиме бидете сигурни дека тоа мора да биде точно.
1) Ние автоматски остави позитивни повратни информации за секој купувач да се заврши трансакцијата.
2)ќе одржи високи стандарди извршување на 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важна за нас.
3) Добрата комуникација може да ги реши сите проблеми, ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас слободно,ние веднаш ќе ви го реши проблемот, колку што можеме.
1)Ние се стремиме за 100% задоволство
2) Ние гарантираме за објектот ќе купување е објектот што е опишано тука, и е во состојба опишана.
3) Ако објектот ќе пристигне, а не е како што е опишано,ве молиме контактирајте со нас да се врати на точка за размена.
4)Враќање не може да се прифати за било која друга причина.
5)ве Молиме да се пријавите во рок од 3 дена и се врати на нас во рок од 7 дена од доби датум за размена.


За производот

Функција:
За Мобилен Телефон,Следење на Слушалки,за Видео Игра,HiFi Слушалки,За iPod
Поддршка СТАН:
No
Конектори:
3.5 mm
Активен Бучава Отказ:
No
комуникација:
Безжичната
Поддршка Apt-x:
No
Линија Должина:
1.2 m
Vocalism Принцип:
Динамичен
Безжичен:
Yes
Чувствителност:
128dB
Поддршка За Мемориска Картичка:
Yes
Безжична Тип:
RF
Приклучок Тип:
Линија Тип
Зачестеност Одговор Опсег:
20-20000Hz
Стил:
Headband
Контрола На Јачина На Звук:
Yes
Број На Модел На:
VH99
Водоотпорен:
No
Контрола На Копчето:
Yes
Со Микрофон:
Yes
Отпорот:
32Ω
Бренд Име:
ПОПОВА
Фреквенција:
863-865MHZ или 915-917MHZ
безжичен систем:
RF стерео
Канали:
3 Канали
Функција:
led трепка silent disco слушалки
Ditance:
за 500m/1500 метри во голем место
Употреба:
Клуб DJ партија конференција семејство забава
батерија за headphone:
600MH литиум батерија безбедно
работно време:
за 8hours по целосна моќ
Време за полнење:
2~3hours
Батерија за Предавателот:
420MH литиум батерија безбедно

Слични предлози