• Одличната цена
  • Ново
Нови AC220V 1CH 10A RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Светлината LED Светилка НА Б ИСКЛУЧУВАЊЕ 3Receiver & 1Transmitter Учење Кодот

Нови AC220V 1CH 10A RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Светлината LED Светилка НА Б ИСКЛУЧУВАЊЕ 3Receiver & 1Transmitter Учење Кодот

 
DEN 816.96
DEN 735.00

Износ
Во продавницата.


Примена :
Нашите производи се широко се користат во ( далечински управувач прекинувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, ) безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи.
Нови AC220 V 1 CH 10 A RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Светлината LED Светилка НА Б ИСКЛУЧУВАЊЕ 3 Receiver & 1 Transmitter Учење Кодот
Ние default испрати 315 Mhz, ако треба 433 Mhz pls се чувствуваат слободни да контакт со продавачот Спецификација : Канал : 1 CH Работен Напон : AC220 V(Текст AC220 V Излез AC220 V) Работна Фреквенција : 315 MHz/433 MHz Max Струја : 10 A Оперативни Температура : -10'C~+60'C Излез Држава : Еден/Toggle/Latched прилагоди слободно страна на Скокач на приемникот. Примачот Големина : 63*35*22mm (со капак) Приемник Чувствителност : -105d Bm Код тип : Учење код Додадете Контролер од страна на Учење Копчето на приемникот Емитува растојание : 20-200 M (Withoust бариера) Работење/излез начин : 1)Бутване/Не-Latched : притиснете едно копче работи /НА. олабави вашиот прст на истото копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ .еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач 2)на Авто -заклучување/Self-Latched : притиснете едно копче за едно време работи/НА .притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ .(еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач 3)Интер-заклучување /Latched : притиснете едно копче работи/НА ,притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ . ( еден channel switch треба 2 копчиња далечински Метод на Учење : Одржување притиснете го копчето за учење копчето ,LED индикатор флеш брзо потоа притиснете го предавателот копчето , додека LED индикатор престане да блиц брзо ,тоа значи учење успешно да се Отстрани код : Одржување притиснете го копчето за Учење Копчето на приемникот додека LED индикатор флеш брзо се додека не флеш бавно 2 пати .тоа значи кодот се расчисти успешно Пакет : 1* предавател (Батерија, не се вклучени) 3* приемник (Со капак) Забелешка : ако имате примерок може да се прилагоди,според вашите барања. Плаќање : 1.Ние го прифатат плаќање дека aliexpress може да ги прифати, и Ние се извинуваме што ние не можат да прифатат други начини на плаќање, како што се чек или поштенска наредби . 2.Сите големи кредитни картички се прифаќаат,и сме го добиле во рок од 24 часа 3.Плаќањето мора да се примени во рок од 10 работни дена од денот на аукција затворање на Превозот : 1. Ние брод на светот,по цел имаат песна со број 2.Основно конкурентна предност : Asia/Sonth Америка/Источна Европа/Среден Исток/Африка/Западна Европа,и така натаму 3.Пред купување,ве молиме бидете сигурни дека вашата aliexpress и alibaba адреса е точна.Или не,ве молам, точно пред исплата. 4.Ако стоки помалку од 1,5 Кг,ние брод од страна на Кина Пост Воздух Пошта или по HK Пост Воздух Пошта 5.Брод на светот во 12-24 часа по уплатата завршен примени,пристигне во повеќето дестинации 6.Сите нарачки ќе се испраќаат преку Меѓународната Воздухопловната услуга освен ако не е посебно договорено од страна на продавачот. Гаранција и Враќање : 1).12months Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот). Купи со доверба 2).Наплата или замена барање е достапна само на барањата во рок од 1 недела по парцела примени враќање на содржина како истата состојба како што ја добиле.


За производот

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Број На Модел На:
SKU7717
Гаранција:
1
Далечински Растојание:
20-200m
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Карактеристики:
AC220V
Материјал:
Пластични
Канал:
1CH
Работен напон:
AC220V
Работна Фреквенција:
315/433MHZ
Температурата На Работа:
-10'C~+60'C
кодот:
Учење кодот

Слични предлози