• Одличната цена
  • Ново
Smart Home AC 85V 110V 120V 220V 250V 1CH Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 4pcs Примачите & Ѕид Панел Леплива Предавателот

Smart Home AC 85V 110V 120V 220V 250V 1CH Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 4pcs Примачите & Ѕид Панел Леплива Предавателот

 
DEN 1508.16
DEN 1357.00

Износ
Во продавницата.


Примена :
Нашите производи се широко се користат во ( далечински управувач прекинувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, ) безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи.
Smart Home AC 85 V 110 V 120 V 220 V 250 V 1 CH Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 4pcs Примачите & Ѕид Панел Леплива Предавателот
Спецификација : Работен Напон : AC85~250 V Работна Фреквенција : 315/433 MHz( Ние default испрати 315 Mhz, ако треба 433 Mhz pls се чувствуваат слободни да контакт со нас . ) Max Струја : 10 A Контакт Капацитет : 10 A/250 VAC; 10 A/30 VDC,10 A/125 VAC,10 A/28 VDC Оперативни Температура : -40'C~+80'C Работи начин : бутване , авто-заклучување и интер-lock(Прилагодливи од страна на шапка скокач) Излез Држава : Еден/Toggle/Latched прилагоди слободно страна на Скокач на приемникот. Големина : 65*36*17mm(PCB Одбор ,не се вклучени поклопецот) со Големина на Корица : 71*42*22mm Код : Учење код/фиксна шифра Max оптоварување : 1000 W Работи начини : 1)за да се Префрлате/Авто-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете повторно->Исклучување притиснете едно копче за едно време работи/НА .притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ.(1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател). 2) Latched/Интер-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете други копче->Исклучување притиснете едно копче работи/НА, притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ.(1 channel switch(приемник) треба 2 копчиња за далечинска контрола (предавател). 3)Еден/Бутване : Притиснете и задржете->On (вклучено); Ослободување->Off продолжи со притискање на едно копче работи /НА. олабави вашиот прст е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ. 1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател). Зголемување на далечински метод на учење : Притиснете го учење копче за три секунди, индикаторот светлината (што влезе учење државата), за ослободување на учење копчето, притиснете на далечинскиот управувач на било кое копче, индикаторот ќе флеш четири пати по задржи осветлување дека успехот на учењето. Answer : ___________________________ Note : контролорот може да научат фиксна шифра / учење код 16 различни кодот Притиснете кое било копче на далечинскиот управувач за контрола, ако надвор од неа , тоа ќе се расчисти прво студирање далечински контролер код. Ја брише меморијата далечински управувач : Континуирано задржете учење копче за 8 секунди, додека индикаторот се стави надвор, а потоа се задржи осветлување, тоа значи дека не се расчисти успешно Пакет : 1* предавател (Батерија, не се вклучени) 4* приемник (Со капак)
Плаќање :
1.Ние го прифатат плаќање дека aliexpress и третото лице за плаќање.
2.Сите големи кредитни картички се прифаќаат,и сме го добиле тоа во 24 часа
3.Плаќањето мора да се примени во рок од 10 работни дена од денот на аукција затворање
Превозот :
1. Ние брод на светот,по цел имаат патеката број
2.Основно конкурентна предност : Asia/Sonth Америка/Источна Европа/Среден Исток/Африка/Западна Европа,и така натаму
3.Пред купување,ве молиме бидете сигурни дека вашата aliexpress и alibaba адреса е точна.Или не,ве молам, точно пред исплата.
4.Ако стоки помалку од 1,5 Кг,ние брод од страна на Кина Пост Воздух Пошта или по HK Пост Воздух Mail
5.Брод на светот во 12-24 часа по уплатата завршен примени,пристигне во повеќето дестинации
6.


За производот

Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Број На Модел На:
SKU7795
Гаранција:
1
Далечински Растојание:
20-200m
Карактеристики:
AC85V-250V
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Материјал:
Пластични
Канал:
1
Максимално Оптоварување:
1000W
работни начин:
Бутване авто-заклучување интер-кодот
Фреквенција:
315MHz 433MHz
IC тип:
Фиксна шифра Учење кодот
Тип На:
interruptor
тип б:
безжичен прекинувач
Употреба:
Универзална

Слични предлози