• Одличната цена
  • Ново
10pcs Месинг Прачки за Заварување Жици Стапови 1.6 mm Дијаметар 250mm Должина За Лемење Лемење Поправка Алатки

10pcs Месинг Прачки за Заварување Жици Стапови 1.6 mm Дијаметар 250mm Должина За Лемење Лемење Поправка Алатки

 
DEN 156.48
DEN 94.00

Износ
Во продавницата.


BI0005022
Спецификација :
Бренд нови
Материјал : месинг HS221
Боја : Златна
Дијаметар : прибл. 1.6 mm
Должина : околу. 250mm
Функција :
Добри механички својства, топла пластичност, ладна пластика, добро machinability.
Лесен за употреба.
Се користат за заварување помеѓу бакар и железо. И треба да се користи со лемење во прав.
Користи во Месинг кислород - гас ацетилен заварување и јаглерод лачно заварување,како додатен материјал.
Исто така се користи во лемење на бакарни, челик, бакар-никел легиран, сиво леано железо и обложни карбид сечење алатки итн.
Пакет се вклучени :
10 x Месинг Прачка за Заварување
Answer : ___________________________ Note :
Заварување мора внимателно да се исчистат пред да заварување ритам и жица површината.
Загреана пред заварување до 400 ~ 500 степени по заварување. Заварување со бакар гас заварување растворувач да се растворувач.
На заварување пламен треба да се неутрални пламен или мало оксидација пламен, соодветно време, за да се намали заварување температура, зголемување на заварување брзина, за да се минимизира време на престој на стопена базен на високи температури за да се намали цинк испарување и оксидација.
Ве молиме овозможи 1-2cm грешки поради прирачник за мерење.
Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.
EMS, DHL, FEDEX, UPS-от се достапни со попуст.
Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашата
стоки во рамките 39-60 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.
Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.
Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 5-15 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.
Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .
Контактирајте со нас преку е-маил или Али Trade Manager. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне !
Вие задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.
Вашиот охрабрување и поддршка е нашата постојано напред интензитет.
Ви благодарам многу!
Најдобри Желби!


За производот

Заварување Тековната:
Други
Бренд Име:
Mayitr
Број На Модел На:
Дувачкиот Прачка За Заварување
Примена:
ЗАВАРУВАЊЕ
оперативен тековната:
Други
Температурата На Работа:
Други
Должина:
250mm

Слични предлози