• Одличната цена
  • Ново
6825 Пролет бар Piler Стандард Пролет Бар Отстранување Алатка Часовници Пролет бар Хривнија Клешти за Rolex Watchband Пролет бар алатка

6825 Пролет бар Piler Стандард Пролет Бар Отстранување Алатка Часовници Пролет бар Хривнија Клешти за Rolex Watchband Пролет бар алатка

 
DEN 2975.52
DEN 2380.00

Износ
Во продавницата.


6825 Пролет бар Piler Стандард Пролет Бар Отстранување Алатка Часовници Пролет бар Хривнија Клешти за Rolex Watchband Пролет бар алатка
Оваа алатка е направен специјално за пролет бар иглички и помогне да инсталирате види нараквици и бендови за нов (или можеби стариот) види случај.
Ширината на овие клешти се прилагодува за да ги собере бендови од 10 mm до 30 мм, и со едноставно вртење на завртка, можете да ја заклучите клешти во специфична големина што ви треба за вашиот поправка. Тоа има две реверзибилна, од не ' рѓосувачки челик предници да зафат на нараквица. Постојат рецки што ќе ви овозможи да се постават предници било кои од 0 до 45º степен агли. Изберете од стандардот или фини совети.Совети мерка 1.6 mm широк со 0.33 точка mm дијаметар,стандардните совети мерка 1.40 mm широк со 0,3 mm точка со дијаметар. Фини совети мерка 1.0 mm широк со 0.23 точка mm дијаметар. На Normaol совети мерка 1.20 mm широк
Ширина прилагодува од 10 до 30 mm
Брави со свртување на завртката
Рецки за работна позиција од 0 до 45º степен агли
Реверзибилна Нерѓосувачки Челик предници
Изберете од 1.0 mm 1.2 mm , 1.4 mm или 1.6 mm ширина вилушка
1.0 mm совети одговара за Rolex-Деа-Жител серија види бенд
1.2 mm совети ела за нормално види бендови
1.4 mm и 1,6 мм совети одговара за други челик rolex-види бендови
Производ големина 3.8" X 1.6" X 0.4" Инчи (95 Х 40 Х 8мм)
Кина направи, подобар квалитет од швајцарија,ние и ветуваме на
Пакет се вклучени(за секоја опција) :
4 пар : 1 x Смена Види го Замени Алатка +8 X Игли (1.0/1.2/1.4/1.6 мм) 3 пар : 1 x Смена Види го Замени Алатка +6 X Игли (1.0/1.4/1.6 мм) 2 пар : 1 x Смена Види го Замени Алатка +4 X Pin (1.0/1.2 mm)


За производот

Тип На Објект:
Поправка Алатки & Колекции
Бренд Име:
WRTOR
Функција:
Пролет Бар Хривнија Клешти За RolexWatches
Материјал:
Алуминиум легура
Број На Модел На:
RP-6825
Тип:
Алатки
Објектот Висина:
2cm
Објектот Ширина:
4inch
Објектот Дијаметар:
0.1cm
Објектот Тежина:
0.08kg
Објектот Должина:
10inch

Слични предлози