• Одличната цена
  • Ново
LiitoKala Lii-100 батерија полнач+Хонгконг LiitoKala Lii-26A 18650 2600mah батерија за светло,5A празнење

LiitoKala Lii-100 батерија полнач+Хонгконг LiitoKala Lii-26A 18650 2600mah батерија за светло,5A празнење

 
DEN 809.76

Износ
Во продавницата.


1. Батеријата Објект спецификите :(1pcs)
Бренд Име : Liiito Kala (Изградена-во Samsung батеријата)
Модел : Lii-26 A(За 2600 JM)
Тип : Li-Ion 18650
Номиналниот Капацитет : 2600mah(2500-2600mah)
Номиналниот Напон : 3.7 V
Тежина : 45g±1g
Батерија : Да
Батерија Пати : До 500 пати
внатрешна отпорност : ≤50mΩ
Ограничен Полнење Напон : 4.2 v
Работен Напон : 2.75-4.2 V
Големина : 65.5 mm x 18.5 mm (Дијаметар)
Место на Потекло : Кина, Хонгконг
2.Полначот Објект спецификите:(1pcs)
Главни Карактеристики :
USB излез функција : Изграден со 5 V / 1000m Ah излез
Флексибилни големина : Еден слот за полнење и управување на системот, Микро USB DC 5 V текст порта, преносни да го носат околу
500m Ah, 1000m Ah полнење тековната за избор
CC / CV полнење режим важи и за батеријата да се одржи постојан прилив и заштита на батеријата и на корисниците безбедност
LED индикатори екранот на статусот на полнење 25pct - 50pct - 75pct - 100pct
Кога ќе наполните Li Fe PO4 или 3.85 V батерија, мора да се поправи полнење режим : ги Идентификува 1.2 V Ni-МЗ / 3.7 V Li-ion батеријата автоматски
и одберете рачно за 3.85 V батерија Li-ion и Li Fe PO4 батеријата
Refresh функција за 0 V батеријата
Заштита : над-бесплатно, над-испуштање, обратна поларитетот, краток спој заштита
Идентификување на мртвите или лоши батерии
Параметри :
Постојано полни со cut-off тековната помалку од 100m Ah
Излезен напон : 1000m Ah и излезен напон е 4.75 - 5.25 V
Критичниот напон за излез : 3.0 +/- 0.1 V
Режим на струја : Не повеќе од 15m Ah
Излезна струја : 500m Ah / 1000m Ah
Предупредува :
1. Не може да ја полните батеријата тип на 1.6 - 2.2 V
Пакување Листа:
1* Liitokala Lii-100 полначот+USB canble+Упатство
1* Liito Kala Lii-26 A 18650 2600mah батерија
1* Следење бр.
Карактеристики:
Безбеден и еколошки.
100% Liito Kala Сосема Нов и Висок квалитет.
18650 батерија li-ion литиум батерија.
Погоден за ласерски покажувач, фенерче факелот и други електроника производи.
Превозот:
Кина/Шведска/HK/Сингапур Пост : (www.17track.net) 2-7 недели
DHL : (www.dhl.com) 2-7 работен ден
EMS : (www.ems.com.cn) 7-15 работен ден
ПРОЗОРЦИ : (www.ups.com) 2-7 работен ден
Услови и Состојба на:
Нема враќање, размена на само. Ако недостасува/неисправни делови, ве молиме да не известите најдоцна во рок од 7 дена по добивање на објектот и ние ќе го организира повторна испорака на објектот.Купувачот мора да ни e-mail за размена на информации пред да се врати објект, купувачот ќе сноси товар и такса за ракување и објектот исто така, мора да биде во оригинална кутија при враќање на предмети.
Повратни информации:
Ако не сте задоволни со нашата служба,ве молиме да ни остават добар 5 ѕвезда позитивни повратни информации,кој може да ни помогне да им служи на клиентите тесто и тесто.Ако имате проблем или прашање во врска со вашата трансакција ве молиме контактирајте со нас пред да замине било кој тип на повратни информации или да се отвори било спор,Негативна повратна информација не се реши нешто,ние ќе се обидеме најдобро да ги решите вашите проблеми.
Фото Покаже:


За производот

Поставете Тип:
Полначот Поставува
Број На Модел На:
Lii-100+Lii-26A
Номиналниот Капацитет:
2600mAh
Бренд Име:
liitokala
Батеријата Број:
1
Тип:
Li-Ion

Слични предлози