• Одличната цена
  • Ново
(Шише) 36V 15AH Литиум Li-ion батерија за електрична велосипеди (50КМ) и 36V опрема Извор на Енергија (СЛОБОДЕН полначот)

(Шише) 36V 15AH Литиум Li-ion батерија за електрична велосипеди (50КМ) и 36V опрема Извор на Енергија (СЛОБОДЕН полначот)

 
DEN 24689.28
DEN 13085.00

Износ
Во продавницата.

Висок квалитет 36 V 15 AH Li-ion батерија за електрична велосипеди (50КМ) и 36 V опрема Извор на Енергија (СЛОБОДЕН полначот)
СПЕЦИФИКАЦИИ
Бренд Име : SJZPFTC
Напон : 36 V
Капацитет : 15 AH
Полнење струи : 2 AH
Заштита од струи : 20 AH
Испуштање струја : 15 AH
Тежина : околу 3 KG
Големина : 320*95mm(36 V) / 385* 95mm(48 V)
Оперативен температура : -40 ~ +60 степен
Се користи за : 36v опрема
Издржливост ( e-велосипед) : 40-50 КМ
Циклус time : 3-5 години (повеќе од 2000 пати)
Полначот : слободен
Школка материјал : Алуминиум легура + ABS
Предности :
1.Нашите батерии се направени на одделение 100% и висока потрошувачка клетки,циклус живот е повеќе од 2000 пати или 3-5 години.
2.Сите 48v батерии се изградени во 14 серија заштита одбор(висок квалитет).
3.Овие батерии се competible со 48 V мотори.
4. Max.полнење напон на 48 V батеријата е 58.8 V, 36 V батеријата е 42 V.
Производот Се Покаже
За пакување & испорака


За производот

Поставете Тип:
Полначот Поставува
Број На Модел На:
36v
Батеријата Број:
1 Парче
Пакет:
Пакет 1
Замена На Батеријата:
Yes
Бренд Име:
SJZPFTC
Тип:
Li-Ion
Големина:
320*95mm(B),385*95mm(A)
Номиналниот Капацитет:
15ah
Стандарден Напон:
36v
Тежина:
About 3 KG
Циклус на животот:
3-5 години(повеќе од 2000 пати)
Користат За:
Електрични велосипеди,на сите 36v опрема
Температурата На Работа:
-40 ~ +65 степен
12 Заштита:
Overcharge,overdischarge,overcurrents,кратко надвор, итн.
Заштита од струи:
20ah
Издржливост:
Околу 40-50КМ
полнач:
слободни
Школка Материјал:
Алуминиум + ABS

Слични предлози