• Одличната цена
  • Ново
penumatic кафе чаши свила екран печатач/ silkscreen печатач за чаши кафе

penumatic кафе чаши свила екран печатач/ silkscreen печатач за чаши кафе

 
DEN 74592.00

Износ
Во продавницата.


penumatic кафе чаши свила екран печатач/ silkscreen печатач за кафе чаши со 1 парче хартија првенство убодни
Ве молам отворете го овој поврзување на компјутерот, тогаш можете да добиете на видео.
Опис На Производот
penumatic кафе чаши свила екран печатач/ silkscreen печатач за кафе чаши Апликации :
Широко се користи во графички или стан работното парче на површината за печатење на обрасци, како што се : стакло, електронски производи, козметика шишиња, фитинзи, пенкало, играчки, вода во шишиња, шишиња шампон, итн.
penumatic кафе чаши свила екран печатач/ silkscreen печатач за кафе чаши Карактеристики :
1 Microelectronics тастатурата за контрола на интерфејс;
2 разноврсна и лесно да се работи;
3 Пневматски компоненти со користење на светски познатиот бренд, силни и издржливи.
4 Workbench) и нето рака фабрика функција, Брз и лесен;
5 Решетката и крило синхрони пренос структура;
6 со калап за да се осигури прецизното позиционирање за печатење;
7 Опремени со специјални амортизер;
8 печати супериорни перформанси и стабилност;
9 Широко се применува за избор на чаши, шишиња, цевки, канти и други цилиндрични, тркалезни.
Конус и овална закривен екран операции.
10 Кревање висина е прилагодлив како вашата посакувана.
penumatic кафе чаши свила екран печатач/ silkscreen печатач за кафе чаши Параметри :
модел
НАС-260 A
Максималната големина на рамка :
350 X450mm
Максимална печатење област :
Кол : 80/200 X250mm
Брзина на печатење :
1500 циклус/час
Електрична енергија :
110 V или 220 V 50/60 HZ 20 W
Димензии :
690 X630 X1660mm
нето тежина :
145 KG
Кат површина печатени рек тркалезна маса! Користење на светски познати диск пневматски компоненти, напредни САЛАДИН (програмабилни логички контролер) Интелигентни серво мотор печатење машина, работи мазна, лесна за прилагодување, постојат безбедносни уреди, брзина на печатење и мозочен удар може да биде целосно дигитална контрола, едноставна операција.
Машина Дел :
Во Однос Производи
c
Печатени Примероци
Пакување & Испорака
Начин На Плаќање
Компанијата Информации
Dongguan Upart Опрема Ограничен ( Upart) е еден од водечките професионални кина снабдувач на екран печатење машини, топол печат машина, термичка притиснете машина, рампа печатење машина, печатење со мастило и други релевантни периферна опрема во dongguan град, guangdong провинција во кина. Соработката со посебни производство со производство искуство morn од 15 години.
Производите е извезуваат во повеќе од четириесет земји како што се Америка, Литванија, Романија, Канада, В. А. Д., Јужна Африка, Турција, Саудиска Арабија, Русија, Шпанија, Египет, Бангладеш Средниот исток Земја итн. и Извоз искуство повеќе од 10 години.
Upart е начело е да им помогне на клиентите да се добие најдобар квалитет на производи со најдобра цена. За да се реши нивниот подготвена проблем. Ние веруваме дека не сме најдобри, но ние ќе ви биде подобро.


За производот

Двострано Печатење:
No
Напон:
100-240V
Бренд Име:
UUUPART
Поддржува Мрежа За Печатење:
No
Стил:
боја
Хартија Храна Режим:
упатство
Брзината На Печатење:
35ppm
Број На Модел На:
НАС-260A
Примена:
За Комерцијални
Макс. Големина На Хартија:
200x 250mm
Употреба:
КРУГ НА ПЕЧАТЕЊЕ МАШИНА
Интерфејс Тип:
N/A
Тип:
екран печатач
Точка име :
кафе чаши свила екран печатач
Екран големината на рамката:
370mmx 320mmx16mm
Макс печатење дијаметар:
Кол
Кревање висина прилагодите опсегот:
180mm
Примена:
пенкало, шишиња, чаши, чаши

Слични предлози