• Одличната цена
  • Ново
JZL Лаптоп Sodimm PC4-19200 DDR4 2400MHz 8GB PC4 19200 НПД 4 2400 MHz LC17 1.2 V 260-PIN-Memory Ram Модулот за Lap top / Лаптоп

JZL Лаптоп Sodimm PC4-19200 DDR4 2400MHz 8GB PC4 19200 НПД 4 2400 MHz LC17 1.2 V 260-PIN-Memory Ram Модулот за Lap top / Лаптоп

 
DEN 5081.76
DEN 4472.00

Износ
Во продавницата.


Овој објект меморија DDR4-2400-8 GB :
Компатибилен Со сите големи брендови како што е DELL, HP, ACER, ASUS, SONY, IBM, TOSHIBA и Други Производители. Овие Мемориски модули оди низ ригорозна контрола на Квалитет и сите се помине лабораториски тестови.
Оваа ставка може да не се компатибилни за APPLE Mac / Mac Book
Модел
ЛАПТОП DDR4 8 GB
Капацитет
8 GB
Меморија Брзина
2400 MHZ PC4-19200
Меморија Socket
SO-DIMM
Чипсет
8 Bits ETT чипсет
Чипсет Бренд
Sknynix, Nanya, PSC, HY,ДИК,МИКРОФОН,ELP, Samsung..
Меморија Канал
За Единечен Канал
Комбинација Форма
Поддржува Dual-канал
КУД Латентност
CL17
Иглички
260pin
Напон
1.2 V
Карактеристики
Unbuffered
Функција
Не-ECC
Ram Меморија Бренд
JZL
Фабриката Увери
Доживотна Гаранција
Внимание : DDR1 & DDR2 & DDR3 & DDR4 работа во различни напон, не може да се компатибилни едни со други, ве молиме Не се обидувајте со ред матична плоча. Ако НЕ ја знаете фреквенцијата на компјутер и на матичната плоча ПРОЦЕСОРОТ е AMD или Intel, ве молиме потврдете го со софтвер CPU-Z .
Различните мемориски фабрика серија. Истиот модел Ќе бидат различни PCB backplane бои. Тесен плоча и широка плоча, различни честички големини. Број на честички ќе има 8 и 16 . Но, Квалитетот и компатибилноста на мемориската нема да се менува со појавата и бројот на честички. На компјутерот на мемориски чипови се од мемориски чип производители за Samsung, Sknynix, micron, Nanya, PSC, Pro MOS, Qimonda, Elpida и мемориската информации за да прикажете повеќе информации за производителите, заштитени, компјутерска меморија ќе биде поради различни серии избрани погоре партнери складирање чипови. ЗАЕДНИЧКИ ГРЕШКИ И РЕШЕНИЈА Случајна несреќа : Како неуспех се должи на употреба на неколку различни чип на меморија. бидејќи меморија брзина различни временски разлика да предизвика несреќи. Ова може да биде во CMOS setup намали брзината на меморија за да може да се решат. инаку. само употребата на истиот вид меморија. Постои можност дека меморијата не е компатибилен Со матична плоча. во прилог може да биде предизвикана од меморијата на лоша меморија и на матичната плоча предизвикани од случајни судири, Системот во safe mode : Таквите грешки се генерално се должи на матичната плоча и меморијата не е компатибилен, кои се Заеднички за висока фреквенција на мемориска за некои не го поддржува фреквенција на мемориска на матичната плоча. можете да се обидете во CMOS setup намалување на меморијата читање брзина за да се види Дали тоа може да го реши проблемот, ако не, тоа може да го замени меморија. Подигнете не може да бидат прикажани : Меморија причина за овој неуспех е обично затоа меморијата и плоча мемориски слотови предизвикани од лошата контакт, додека напред и назад со гумичка избрише својот прст делови за да се реши проблемот (не се чисти со алкохол. итн..). постои мемориска корупција или плоча мемориски слотови имаат проблем. тоа исто така може да предизвика таква неуспех . Од меморијата причини за подигање неуспехот не може да биде прикажан, домаќин јазик обично долго beep (tor Award bios-от е загрижен).


За производот

Капацитетот На Меморијата:
8GB
Ладење Перка:
No
Функција:
НЕ-ECC
Тип:
DDR4
Гаранција време:
Доживотна Гаранција
Објектот Состојба:
Нови
Бренд Име:
JEAZLANJZL
Меморија Фреквенција:
2400 MHz
Пакет:
Yes
Меморија Напон:
1.2 V
Интерфејс Тип:
260 Pin
Број На Модел На:
JZL-B2400-8GB
Комбинација форма:
Еден
Фреквенција:
2400 MHz
Примена:
Лаптоп
Меморија Socket:
Мал Преглед Двојна Во-Меморија линија Модул
Меморија Брзина:
PC4-19200 / DDR4 2400MHz
Поддржува:
dual channel
Меморија Времето:
17-17-17-37
Вредност на КП:
CL17
Производи Статус:
Акции

Слични предлози