• Одличната цена
  • Ново
MS-35-12 Висок Квалитет 35W 12V Единствен Излез Прилагодливи Префрлување напојување

MS-35-12 Висок Квалитет 35W 12V Единствен Излез Прилагодливи Префрлување напојување

 
DEN 338.88

Износ
Во продавницата.


МОДЕЛ MS-35-5 MS-35-12 MS-35-15 MS-35-24 MS-35-48
DC Напон 5 V 12 V 15 V 24 V 48 V
Номинална струја 7А 3А 2.4 ЕДЕН 1.1 НА 0.73 НА
Сегашниот опсег 0-7 A 0-3А 0-2.4 0-1 носители.1 0-0.73 На
DC моќност 35 W 36 W 35 W 35 W 35 W
Напон ADJ.опсег 10% 10% 10% 10% 10%
Напон толеранција 2% 1% 1% 1% 1%
Бран и бучава 70m Vp-стр 100m Vp-стр 100m Vp-стр 100m Vp-стр 100m Vp-p
Intet стабилност 0.5% 0.5% 0.5% 0.5% 0.5%
Оптоварување стабилност 1% 0.5% 0.5% 0.5% 0.5% на ТЕКСТ
AC напон спектар AC100~240 V 47~63 Hz ; 240~370 VDC
Тековната 0.8 A/115 V 0.45/230 V
Effi ciency 77% 79% 80% 81%
AC Inrush тековната Ладна-start тековната 18 A/115 V 30 A/230 V
Струја на истекување
ЗАШТИТА
Преоптоварување 105%~150% Тип : пулсира hiccup исклучување Resete : авто обнова
Во текот напон 5.75~6.75 13.8~16.2 V 27.6~32.4 V 55.2~64.81
200ms,100ms,30ms
Животна СРЕДИНА
Температурата coeffi cient
Работна температура и влажност -10 C ~+60 C,20%~90%RH
Продавница температурата и влажноста на воздухот -20 C ~+85 C,10%~95%RH
Вкупната димензија 85×58×311 37 100 PCS/КАРТОН
БЕЗБЕДНОСТ
Подесување,пораст,држете се до времето 200ms,100ms,30ms
Вибрации на 10~500 Hz,2 G 10min,/1 циклус
Го издржат напонот Влез и излез внатрешни : 1.5 Kv Ac,текст и куќиште : 1.5 Kv Ac,Производството и куќиште : 0.5 Kv Ac
Изолација отпор Влез и излез внатрешни : Текст и куќиште,Излез и куќиште : 500 VDC/100
СТАНДАРД
CE EMC Идентификувате EN55022 : 2010 EN61000-3-2 : 2006+AL : 2009 EN61000-3-3 : 2008
EN55024 : 2010 EN55015 : 2006+AL2007+2009 EN61547 : 2009
ДРУГИ
Тежина : 0.18 Kg
Пакување : Според својата цел,може да се обезбеди различни krabičkách за вас.


За производот

Тип На Објект:
Осветлување Трансформатори
Повратен Сигнал:
стандард
Влезниот Сигнал:
стандард
Број На Модел На:
MS-35-12
Приклучок Тип:
Никој
сертификација:
CE,CCC
Тежина:
0.17kg
Гаранција:
60 дена
Влезен Напон:
110 v / 220 v
Излезниот Напон:
12v
Материјал:
Железо Школка

Слични предлози