• Одличната цена
  • Ново
Висок Квалитет на 10/100Mbps Ethernet да Оптички Влакна Медиа Конвертори за IP камера, Singlemode Sinlge влакна ,кои Работат на далечина 25км

Висок Квалитет на 10/100Mbps Ethernet да Оптички Влакна Медиа Конвертори за IP камера, Singlemode Sinlge влакна ,кои Работат на далечина 25км

 
DEN 1824.00
DEN 1642.00

Износ
Во продавницата.


10/100 Mbps Ethernet на Еден Режим/Единечни Влакна Медиуми Конвертор, Еден SC порта, 1 Pair(А+Б)
Премиум Квалитет и со Високи Перформанси и Сигурен , 5 години Гаранција !
Преглед :
10/100 Mbps адаптивни Ethernet оптички влакна трансиверите , Усвојување на најновите дизајн, Високи Перформанси Чип, Високо Квалитетни Брендирани оптички модул , Стабилни перформанси и одличен квалитет, прилагодливост, и честа на мрежните уреди можат нормално конекција. За телекомуникации , емитување, широкопојасен интернет мрежи ќе бараат висока-брзина, високо-податоци-проток и со високи перформанси , висока сигурност Ethernet средина.
Тоа е можност да се mountable со 19inch 2 U решетката .
Функција : 100% Сосема Нов. 1 порти и RJ45 1 SC оптички приклучок . Ги исполнува IEEE802.3z/AB 1000 Base-T стандард и 1000 Base-SX/LX 10/100 оптички порта е full duplex режим ;Ethernet port 10/100 адаптивни режим Ethernet интерфејс може да приспособливо директна линија / crossover кабел Ethernet порти поддржуваат целосната / half duplex режим Поддржува максимална на 9 K бајти долго пакети IEEE802.3 X проток контрола на поддршка полн-дуплекс , half-duplex проток на backpressure за контрола на Поддршка Врската не Успее да Помине влакна кршење на откривање функција ( изборен ) UTP етернет кабел до 100 метри ; најдолго 25 км single-mode влакна Постојат шест LED индикатори : Моќ, FX Линк / Акт, TX 100, TX 1000, TX FDX, TX се Дејствува за да се овозможи следење на transceiver оперативниот статус и да се утврди причината за неуспехот Внатрешни напојување : AC100 ~ 265 V / DC5 V префрлување напојување Работна температура : 0 ~ 50 степен температура на Чување : - 40 ~ 70 степен Вграден во сила на Пакет : ESD сандак.
Примена : Телекомуникации Радиодифузија Широкопојасен оптички влакна мрежа за пренос на податоци има потреба да се подобри перформанси, Висока сигурност на мрежа на животната средина.
Пакетот Вклучува : 2 x 10/100 ethernet да влакна конвертор (А & Б) 2 x Напојување (САД/ЕУ/велика БРИТАНИЈА/AU е avaiable) 1 x упатство
Превозот : Ние Брод на Светот, предметите ќе биде предаден во рок од 1~2 работен ден по уплатата ! Ние брод на САД преку epacket (7~12 работни денови) и други земји преку економија превозот.
Плаќање : да ја прифатиме alipay тука . Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
Политика На Враќање :
1. Реконструкцијата се само понудени за неисправни производи пријавува во рок од 7 дена по приемот.
2. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#.
3. Ние ќе го замени вашиот предмет, ако тоа е утврдено да се неисправни во рок од 14 дена.
4. Купувачот бара да плаќаат за своите поштенски трошоци да се врати на објект за нас. Превозот и ракувањето надоместоци се неповратни во секој случај.
5. Ве молиме контактирајте со нас, прво преку е-пошта пред да се вратат на вашиот предмет, бидејќи некои решенија не може да бара враќање на вашиот објект.Врати точка мора да биде во нова состојба со сите додатоци.
6. Сите гаранции не покрива штета поради злоупотреба или компатибилност.
8. Ние да се потрудиме да им служи на секој клиент најдобро што може.
Гаранција и Гаранција :
1.Пет години Гаранција, Купи со доверба!
2.Ако најдете било дефект за објект во 1 месец, ние ќе ви испратиме замена без дополнителни трошоци, или да се вратат откако ќе ги примите на неисправни објект.
4. Ако објектот е неисправен по 1 месец, ние се уште може да се прифати дека ќе испрати назад до нас. Нов еден ќе бидат испратени до вас по добивме на неисправни објект, но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест.
Други Политики :
1. Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход.
2. По добивањето на плаќање за објект, ние ќе ги остават ПОЗИТИВЕН ФИДБЕК. Ако објектот не е доволно за вас, кога ќе се примени, ве молиме да бидат слободни да контакт.
3. Сите пораки ќе се одговори во рок од 1 работен ден.


За производот

Бренд Име:
GuantaiTelcom
Број На Модел На:
HTB-3100AB-25КМ
пропусниот опсег:
10/100 ethernet 10/100 оптички влакна
Оптички влакна порта :
SC
Оптички влакна тип:
Еден Режим
Еден режим влакна пренос на далечина:
0~ 20 Km
боја:
Сива
Големина:
70x90x26mm (WxLxH)
Рек moutable :
19inch 2U

Слични предлози