• Одличната цена
  • Ново
2 парчиња 7inch Круг Црна/Сребрена Мотор LED Светлата 75W Проектор Daymaker Headlamp за jeep wrangler

2 парчиња 7inch Круг Црна/Сребрена Мотор LED Светлата 75W Проектор Daymaker Headlamp за jeep wrangler

 
DEN 4560.00

Износ
Во продавницата.


Ново! 2 парчиња 7inch Круг Црна/Сребрена Мотор LED Светлата 75 W Проектор Daymaker Headlamp за jeep wrangler
7 Инчен LED Светла .
Спецификација :
Големина : 7inch
Моќност : 75 W*2
Боја : Црна/Сребрена
Сијалица Тип : LED
Лумен : Висок зрак(3150 LM); Ниска зрак(1950 LM)
Напон : DC 10-30 V (Одговара 12 V, 24 V)
Боја tempreature : 6000 K
Водоотпорен : IP67
Материјал : Умре-фрлија алуминиум домување
Леќи на камерата : PC
Опрема :
Ве молиме потврдете дека овој производ одговара на вашето возило пред да ја купите.
За Харли Дејвидсон модели,како што се :
За Харли Дејвидсон FLD 2012-2013
За Харли Дејвидсон Туринг Модели 1994-2013
За Харли Дејвидсон Софтејл Моделите 1991-2013(со headlamp nacelle комплет)
За модели на автомобили,како што се :
За Jeep Wrangler TJ (1997-2006)
За Jeep Wrangler TJ Неограничен / ЗАБ (2003-2006)
За Jeep Wrangler JK 2 Вратата (2007-2015)
За Jeep Wrangler JK 4 Вратата Неограничен (2007-2015)
За Land Rover Defender 90 & 110
За Hummer СУМ Општи (1992~2001)
За Hummer H1&H2 (2003~2009)
Производот Поврзани Со Слики.
Нашата Компанија.
Превозот Начини.
Клиентите Повратни Информации.
Поврзани Производи.


За производот

Извор На Светлина:
LED
Температура На Боја:
6000K
Бренд Име:
ESYAUTO
Lumens:
2400Lm
Напон:
12V
Големина:
7inch
моќност:
75W*2
Напон:
10V -30V DC (Одговара 12V 24V)
Зрак Тип:
Висока Ниска Зрак со светилки drl
Led боја:
6000K белата
Водоотпорен го оценувате :
IP67
Леќа Meterial:
PC
Лумен:
1950LM на ниски зрак; 3150LM на високо зрак
Материјал:
Diecast Алуминиумски Домување + КОМПЈУТЕР, проектор леќа
Опрема:
за автомобил

Слични предлози