• Одличната цена
  • Ново
Т3/Т4 T04E Турбополнач Фаза 3 + w/ 8PSI Внатрешни Wastegate + Зголеми Контролер

Т3/Т4 T04E Турбополнач Фаза 3 + w/ 8PSI Внатрешни Wastegate + Зголеми Контролер

 
DEN 12480.00
DEN 11232.00

Износ
Во продавницата.

Погодни за :
Совршен за 1.6 L-2.5 L мотори
Совршен за 3.2 L-5.0 L мотори во твин турбо примена, способна да 800 HP
Зголемете притисоци се 7psi(.5 Бар) за да 21psi(1.5 Бар)
T04 E Турбо Полначот :
Издувните гасови (Турбо Колектор) Страната : T3 T4 4 гром Прирабница и Дезени
Издувните гасови (Downpipe) Страната : S tandard T3 5 гром downpipe страната шема
Ладење Тип : Масло За Ладење
Wastegate : Надворешни wastegate
Коњски сили : Поттик Коњ Енергија до 300+HP
Имајќи Тип : Journal Имајќи
Трим : 55
A/R : .5
Inducer : 50.5
Exducer : 76
Турбина :
Трим : 73
A/R : .63
Inducer : 65.5
Exducer : 55.9
Универзална 38mm Wastegate со Пролет : Заштита на турбо систем од над зголемување од venting извира Голема Сила Фрлија Челик Тело со Челик Глава Доаѓа со 8 psi пролет инсталиран 2 гром страната стил
Турбо Зголеми Контролор : Овозможува прилагодливи зголеми psi прилагодувања, мала тежина дизајн да биде планината под хаубата. Хардвер е вклучена Прилагодливи зголеми knob зголемува коњски сили и вртежен момент, зависи од зголеми ниво. Универзална fitment и одлична за сите Турбо апликации ЦПУ Машински Алуминиумски Тело 1-30 PSI Прилагодливи
Пакетот Вклучува : 1 x Турбополнач 1 x Турбо Зголеми Контролер за Полнење 1 x Wastegate Kit ( ќе добиете точно како што е прикажано на сликата погоре)
Answer : ___________________________ NOTE :
* Професионална инсталација е препорачливо (Без Настава се Вклучени)
* Состојба : 100% Сосема Нов
* Ова е универзална примена турбо, па модификација може да се бараат за некои возила.
* За било какви потреби ве молиме контактирајте со нас
Време на испорака :
24 часа по добивање на плаќање
Магацин :
2 во НАС за НАС, 1 во Германија за европските земји, 1 во Ru за Русија, 1 во CN за други cuntries.
Превозот време :
За 2-7 дена да се добие пакет


За производот

Бренд Име:
maxpeedingrods
Тип На Објект:
Turbo
Година:
T3 T4 универзална turbo
Име На Модел:
univerl турбополнач
Зафатнина:
1.6-2.3 L
Нема. на Цилиндри:
3 Цилиндар
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Објектот Должина:
23cm
Објектот Ширина:
30cm
Објектот Висина:
23cm
Објектот Тежина:
9kg
Објектот Дијаметар:
30cm
Материјал Тип:
Високи перформанси резервни замена
Специјални Функции:
Универзална турбо за 1.6 L да 2.3 L мотор
Имајќи:
Влажни Плови
Ладење тип:
масло за Ладење Turbo
Се прилагодите:
Yes
Пад на превозот:
Yes
Издувните Влезот (Турбо Колектор) Прирабница:
T3 T4 4 гром Прирабница и Дезени
Издувен Вентил (Downpipe) Прирабница:
5 гром Прирабница
Брза испорака:
магацин во CN,АУ,велика БРИТАНИЈА,ДЕ,НИ
Одговара:
Универзална fitment за 1.6 L да 2.3 L мотор до 150-400HP
HP:
Способен за Зголемување на Коњ Енергија до 400HP
Гаранција:
2 години

Слични предлози