• Одличната цена
  • Ново
Bluetooth 4 развој keyfob+CC Грешки IOS изворниот код, со акцелеметарски CC2540DK-МИНИ

Bluetooth 4 развој keyfob+CC Грешки IOS изворниот код, со акцелеметарски CC2540DK-МИНИ

 
DEN 2399.52

Износ
Во продавницата.


Оваа врска е посебен пакет набавка : можете да ги зачувате 8 јуани за индивидуални купувања! Пакет содржи : CC грешки програма симнувачот поставите; Key Fob развој одбор сет!
I. краток вовед на Key Fob развој одбор :
РАНЛИВИТЕ Key Fob Тоа е развој на алатка за ултра ниска моќност загуба пад, и тоа го користи ултра ниска потрошувачка на енергија G-сензор Сензор, може да се развие одличен клуч тока или анти загуба уред производи. За развој : во текот на далечина алармот, судир алармот, мобилен аларм, капка алармот, најдете совети и погоден за носене Bluetooth периферни уреди, и може да имаат Bluetooth во реално време 4.0 Рачни уреди (како што се мобилни телефони) извештај на податоци и статус. Успешна Стан случаи се : Bluetooth светлина, Bluetooth далечински управувач за камера, pedometer, РАНЛИВИТЕ СТАНКОВИЌ, РАНЛИВИТЕ, RSSI и така натаму; повеќето широко се користи во денешно време IOS И на системот и на Android 4.3 систем поддршка, Bluetooth 4 РАНЛИВИТЕ Развој. останете IOS Ние ги нудиме заедно IOS Примери на код, како и apple Bluetooth периферни уреди развој документи во врска со нив, и да се обезбеди следење поврзани со примери на надградби поддршка.
Нашата Key Fob Развој одбор избор TI Корпоративни CC254x Како главен чип, TI Различни технички информации поврзани со развој и Bluetooth се дадени од страна на властите 4.0 Протокол стек, итн., во основните возачот, во голема мера ги зачувате вашите развој на време. Затоа, без оглед на тоа дали имате Bluetooth поврзани со развојот и пред тоа, и дали имате искуство на хардвер возачот развој, можете да го изберете ова развој одбор, и брзо да се развие вашиот Bluetooth 4.0 Ултра ниска моќност опрема.
Нашата Key Fob Развој одбор освен G-сензор Целосно компатибилни со надворешната страна на сензор TI Службен Мини DK Развој одбор Кој е да се каже, се инсталира на изворен код под официјалниот протокол стек директориум, додека Workspace следниве состави директориуми се достапни CC2540 DK-мини Компајлира опции за да се кандидира на нашиот развој одбор G-сензор тип на Сензор е BMA250 Вози законик е изменета, и обезбедува IOS страна стан пример изворниот код На корисник може да се извршува директно и развој на две основа
Два, хардверска конфигурација :
Answer : ___________________________ Note : одборот ќе се примени може да се замени со некоја активна ѕвончето, но тоа не влијае на користењето. Се разбира, можете, исто така, на барање на пасивен ѕвончето верзија!
Три, предности и карактеристики на главните чип избор :
8051 Микроконтролерски - 256 KB изграден во флеш меморија, 8 KB, SRAM.
• целосно интегрирани радио фреквенција функција - Ниска Моќност Bluetooth (1 Mbps GFSK).
- околу 21 универзална - дигитален влезен и излезен интерфејс, 2 USART (UART или SPI), на USB 2, 2 16 малку и 2 малку тајмер 8, тајмер ексклузивни врска слој за Ниска Моќност Bluetooth протокол часовник, АЕС-128 хардвер енкрипција / декрипција функција.
• напредно аналогни периферните - 8 канал, 8 до 12 малку делта-сигма аналоген во дигитален конвертор, ултра ниска моќност аналогни comparator, изградена на високи ефикасноста на оперативните засилувач.
• комплетни решенија - 2.4 GHz системи, еден чип, TI протокол купишта, нагласи софтвер, и апликацијата за поддршка.
• ултра ниска потрошувачка на енергија - inductor апликации може да работи повеќе од една година со паричка ќелија.
• водечки RF ефикасност - до +97d B линк буџетот за широк спектар комуникации и одличен коегзистенција со другите 2.4 GHz уреди.
Единствен чип интегрирани решенија - микро-контролор, домаќин, како и примена на интеграција во 6mm x 6mm уред, ефикасно го намалуваат печатени коло област е потребно, апликацијата може да бидат напишани директно да CC2540, таа го поддржува аналоген и дигитален интерфејс.
- со флеш меморија и компоненти - Флексибилни firmware-от, се користат во место ажурирање, податоци може да се чуваат во чип.
- Single mode и dual mode - како single mode и dual mode, додека обезбедување на ниска моќност Bluetooth решенија за производителите, TI предвидено од страна на интелигентни сензор интелигентни мобилен телефон за да го завршите верификација и заштеда на енергија систем на солидни решенија.


За производот

Вид:
Внатрешна
Бренд Име:
KEFU
Тип:
Безжичната
Преносот Го Оценувате:
.

Слични предлози