• Одличната цена
  • Ново
CSR1010 развој одбор, ниска моќност Bluetooth, ad hoc мрежа, Bluetooth тест, евалуација и одбор

CSR1010 развој одбор, ниска моќност Bluetooth, ad hoc мрежа, Bluetooth тест, евалуација и одбор

 
DEN 1034.40

Износ
Во продавницата.


Високи перформанси сооднос цена! Bluetooth почетници!
Соодветните адреса на Bluetooth модул :
објектот.т
Производ продажба точка :
1. модуларен дизајн, трошоците-ефективна
2., дебагирање нивна сопствена употреба, супериорни перформанси
3. full duplex комуникација, може да се реализира мобилен телефон за да испраќате и примате податоци до безброј јазли, секој јазол може исто така да испраќате и примате податоци едни со други;
4., надворешниот интерфејс е богата, може да бидете поврзани со соодветниот сензори
5. поддршка 3 V работен напон, погодно за клиент апликација
6. поддршка десетици илјади Bluetooth јазол вмрежување
7., без СТАН, фабрика за автоматско поврзување на мрежа, корисниците може да се користи
8. ако ви треба чип хардвер референца дизајн, ве молам отворете го следниот линк :
item.taobao.com/item.htm? Id=40902755960?
Ако ви треба дополнителна функционалност, ве молиме да се јавите на сопственикот.
Ви благодариме за вашата поддршка!
Модул интерфејс дијаграм :
Хардвер референца дизајн :
Wifi модул е потребно. Ве молам отворете го следниот линк :
aijun88.taobao.com/category-1143299880.htm? Spm=a1z10.1-в.w4010-12498890868.11.w T6 I9 N&search=y&cat Name=WIFI+Модул#bd?


За производот

Вид:
Внатрешна
Бренд Име:
KEFU
Тип:
Безжичната
Преносот Го Оценувате:
.

Слични предлози