• Одличната цена
  • Ново
100W висока моќност LED светилка радијатор широк спектар +100W + 100W LED зрачи диск

100W висока моќност LED светилка радијатор широк спектар +100W + 100W LED зрачи диск

 
DEN 479.52
DEN 456.00

Износ
Во продавницата.

Моќност : 100 W Led Чип : 100 компјутери epileds 1 W Чип Чип бренд : epileds Носителот : висок квалитет на црвениот бакар носителот Жица : чиста 1.2 mm злато жица Струја : 3А Напон : 30 V-36 V Боја сооднос : цел спектар 380nm-840nm животниот век : 50000h Апликација : Сите фаза на растенијата Карактеристики : led драјвер : Излез : DC Напон : 30 V ~ 36 V
Номинална струја : 3000m A + -5%
Номинална моќност : 100 W
Влезен Напон : 85-265 V
Effciency : > 88% складирање Temp : -20 ~ 85 ° C led heatsink со вентилатор : Дијаметар : 92mm X30mm (Lx W)
Фан Напојување : 12 V
Тежина : 450g
Примена :
Ладење; Избегне LED прегреат
Одговара Висока Моќност 100 W LED.


За производот

Емитуваат Боја:
100W возачот, 100W 380 да 840 чип, 100W Heatsink, 100W LED Комплет
Тип На Објект:
Топката
Број На Модел На:
LED Светилки

Слични предлози