• Одличната цена
  • Ново
10pcs Висок Квалитет Замена 3 Терминали Actuator Микро-прекинувачи за Аркадна Push Копчето Џојстик

10pcs Висок Квалитет Замена 3 Терминали Actuator Микро-прекинувачи за Аркадна Push Копчето Џојстик

 
DEN 383.52

Износ
Во продавницата.


10pcs/многу Висока Quanlity Замена 3 терминали Аркадна Push Копчето Actuator Microswitches за Аркадна Push Копчето Џојстик Безбедност и Сигурен Подвижен рака е опремен со различни форми Користење thermosetting пластика или термопластични Microswitch сигурност тестирани за да 10,000,000 циклуси Брза акција,висока чувствителност и мали оперативни патување Широко се користи во сите видови на апарати за домаќинство, електронска опрема, опрема за автоматизација, комуникациска опрема, автомобилската електроника, инструменти и метри, електрични алатки, др
Номинална Оптоварување
5 A 125/250 VAC T125; 5 A 250 VAC; 10 A 125 VAC; 10 A 250 VAC
Контакт Отпор
50m
Отпорност На Изолација
100
Actuating Сила
3-8 N
Електрични Живот
10,000 циклуси
Температурата На Работа
-25 C на +85 C
Го Издржат Напонот
1500 VAC(50 Hz)/1min
Одобренија
TUV : 5 A 250 VAC T125
УЛ : 10 A 125 VAC; 5 A 250 VAC T105
CB : 5 A 250 VAC T125
Оваа Листа Вклучувајќи :
10 компјутери/лот 3 ternaminal microswitches
Превозот
Ali Express Превозот е службен логистичка услуга понудена од страна на Alibaba логистички услуги "Cai Niao". Оваа услуга опфаќа пратката од Кина во светот.
Ali Express Превозот може да ви помогне да ги следи вашите пакет целиот пат од испраќање на испорака.
Откако ќе се стави ред, Ali Express Превозот ќе се соберат стоката од нас, прво, и испрати овој цел да се превозот компанија. Ali Express може да бидете сигурни дека вашиот пакет е превозот на време и да се обезбеди со крај-до-крај следење. И можете да видите следење на информации во вашата нарачка страницата со детали, така што ќе може да го следат вашиот пакет кога и каде сакате. Ако пакетот изгубени за време на превозот, Ali Express ќе помогне да се најде или враќање до вас директно.
Ако изберете " Aliexpress Стандард за Испорака ", Cai Niao ќе испраќање оваа цел да се превозот компании како Сингапур пост, OMNIVA-Естонија Пост, Correos, Posti Финска итн, сите овие превозот компании имаат посебни воздухопловната линии за многу побрза испорака од нормално airmails( пристигне повеќето земји во 3 недели ), посигурен кои можат да понудат подобро царинење .
Ако изберете " Ali Express Премија за Испорака ", Cai Niao ќе испраќање оваа цел да се превозот компании како HK DHL, ПОНИ и слично, се Проценува Време на Испорака се 3-10 дена . Но, некои земји треба да се плати за царински давачки или даноци.
Pls контактирајте со нас ако сакате да изберете локација за подигнување или други изразат испорака , ние ќе ги ревидира вистински превозот цена за вашата исплата по вашата sunmit цел.
Ние обично е помала вредноста на производот за лесно царинење , ако умот или треба вистинска вредност, ве молиме да не информирате. Купувачот се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци.
Забелешка : не се двоумете да не контактирате ако никакви проблеми за време на породувањето, ние сме среќни да се реши за вас.
***Ве молиме бидете сигурни дека вашата целосна примачот име, поштенски код, адреса и контакт број е точен за подобра испорака. Ви благодарам!*** Гаранција & Одржување
Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 15 дена од вашиот приемот на производот . Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање.
Ние исто така, обезбеди 3 месеци бесплатно одржување. Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање. Ако било кој дел е потребно да се замени, купувачот, исто така треба да се плати за трошоците на делови за да биде заменет.
Пред да се врати на предмети, ве молиме потврдете го врати адреса и логистички метод со нас. Откако ќе се даде на објекти на логистичка компанија, ве молиме да ни ги испратите на следење на број. Штом ќе добиете предмети, ние ќе го поправи или размена нив ПОБРЗО. Повратни информации
Ве молиме оставете ни го вашето позитивно feedbac к и 5-star рејтинг ако не сте задоволни со нашата објекти и услуги.


За производот

Број На Модел На:
Енергичните микро-да се префрлате
is_customized:
Yes
Тип:
монета тласкач
Возраст:
>6 Години
Тип:
3 терминали микро-да се префрлате

Слични предлози