• Одличната цена
  • Ново
Meike MK320 МК-320 GN32 TTL Блиц Speedlite за Fujifilm Топла Чевли X-Е2 Х-E1 X-Pro1 X-Pro2 X-X M1-A3 X-А2 X-А1 XT1 X100T како EF-20

Meike MK320 МК-320 GN32 TTL Блиц Speedlite за Fujifilm Топла Чевли X-Е2 Х-E1 X-Pro1 X-Pro2 X-X M1-A3 X-А2 X-А1 XT1 X100T како EF-20

 
DEN 3456.00

Износ
Во продавницата.


Meike MK320 МК-320 GN32 TTL Блиц Speedlite за Fujifilm Топла Чевли Камера X-Е2 Х-E1 X-Pro1 X-Pro2 X-X M1-A3 X-А2 X-А1 XT1 X100 T како EF-20
Флеш МК-320 е компатибилен со sony камера со sony стандард топла чевли планината. Уште повеќе, МК-320 Мали и Spry, направи снимање на располагање ,anyting и било каде .Повеќе функционира и Голем број на опционални режим на блиц : TTL/ M/RPT/S1/S2. Да имаат режим на штедење на енергија . Точни светлината контрола и LCD дисплеј.
Спецификации :
Компатибилен со : Fujifilm Fuji X-Е2 Х-E1 X-Pro1 X-Pro2 X-X M1-A3 X-А2 X-А1 X-Т1 X100 T X100 S X30 X20 X10.. Камери
Водич Број : 32(ISO 100, 105mm)
Режим на блиц : TTL/M/RPT/S1/S2
Лево-Десно ротација : 60degree(лево)~90degree(десно)
На wirelss активирањето : Безжични индукција флеш осветлување
Светлината уреди со покажувач на далечина : 15 милиони затворен, 10m отворено
Тесто Трепка : 100-1500 пати(За AA алкални батерии)
Рециклирање време : Околу 5s(За АА NI-МЗ батерии)
Температура на бојата : 5600 K
Надворешен интерфејс : Топло чевли, USB
Напојување : 2 AA алкални клетка или АА Ni-МЗ батерија (не се вклучени)
Дополнителна Функција : Поддршка за Пред-завеса Sync,ПРЕДВОДЕНА помошни и фокус, режимот за штедење енергија,заштита од прегревање и мемориска функција.
Пакет Листата :
1 * Блиц
1 * Торба
1 * Микро База
1 * Diffusers
1 * Упатство (Англиски)
1 * Гаранција Картичка
Answer : ___________________________ Note :
Батерии не се вклучени во пакет кутија.
Ве молиме прочитајте го упатството внимателно, однапред да се обезбеди правилно функционирање.


За производот

Екранот:
Yes
Пакет:
Yes
Бренд Име:
MEIKE
Компатибилен Камера Бренд:
Fujifilm
Големина (WxHxD):
110(L)*65(W)*36(H)mm
Температура На Боја:
5600k
Извор На Енергија:
2*AA алкални батерии АА или NI-МЗ батеријата
TTL:
Yes
Тежина:
150g
Број На Модел На:
МК-320F

Слични предлози