• Одличната цена
  • Ново
5.5 инчен 2к LCD модул LCD екранот и HDMI-MIPI возачот одбор замена за Wanhao duplicator 7 3D печатач

5.5 инчен 2к LCD модул LCD екранот и HDMI-MIPI возачот одбор замена за Wanhao duplicator 7 3D печатач

 
DEN 1104.00
DEN 828.00

Износ
Во продавницата.

5.5 инчен 2к LCD модул LCD екранот и HDMI-MIPI возачот одбор замена за Wanhao duplicator 7 3 D печатач
опис :
1.големи во парк сега, за рефус цена, само контактирајте ме !
2. Светлото може да се отстрани лесно да се изгради за 3 D печатач или за видео проектор и DIY проекторот !( оставете белешка )
3. на освежете го оценувате се 50 HZ - 60 HZ . ние нормално испрати 50 HZ. ако ви треба освежување стапка од 60 HZ . ве молиме бидете забелешки и бидете сигурни дека вашиот компјутер поддршка 60hz.
4.за datasheet и било какви прашања, не двоумете се да контактирате со нас

Димензии На Модулот
70.94(W)mm*128.26(H)mm*1.35(t)mm(со Исклучок на I/F -FPC и електронски компоненти)
Активната Област Димензии
68.04(W)mm*120.96(H)mm(5.46")
Пиксели Теренот
0.04725(W)mm*0.04725(H)mm(538ppi)
Резолуција
1440*2560
Боја Пиксели Аранжман
RGB Вертикална Лента
Display Mode
Transmissive Тип,Нормално Црна Режим Во Авионски Режим На Префрлување
Број на Бои
16,777,216 Бои
Осветлување
Светлината Емитуваат Диоди(LED),14 LEDs се 2 паралелно,7 серија врска
Светлото на струјата : 20m A/LED(typ)
Напојување Напонот
AVDD=5.5+/-0.1 V AVEE=-5.5+/V -0.1
Интерфејс I/O Напојување
Забелешка(1)
VDDI=1.8=/V -0.1
Исто напон како "H" ниво на кориснички интерфејс сигнал мора да бидат доставени до VVDI
LCD Возачот IC
(Извор и Моќ IC : Renesas СП Возачот Inc.)
Интерфејс
MIPI_DSI Video mode(4-Lan x2-пристаниште)
Метод на Инверзија
Колона Инверзија
Површински Третман
РК-Polarizer(Цврстина : 3 H)


За производот

боја:
само lcd екран, lcd со одборот, само одбор за контрола, стакло заштитник
LCD Комплет:
Yes
Екранот:
> 3
Бренд Име:
Wisecoco
Екран На Допир За Тип:
Капацитивни Екран
Број На Модел На:
за DLP/SLA 3D печатач KLD 1260 3D печатач екранот
Резолуција На Екранот:
2560x1440
Големина На Екранот:
5.5 инчен
Резолуција:
1440*2560
Интерфејс:
HDMI да MIPI

Слични предлози