• Одличната цена
  • Ново
ЕДИНИЦА UT220 63mm Вилица се Отвори 2000A АС Струја Дигитални Менгеме Метар 1000V AC/750V DC Напон Multimeter со Мека Торба за Носење

ЕДИНИЦА UT220 63mm Вилица се Отвори 2000A АС Струја Дигитални Менгеме Метар 1000V AC/750V DC Напон Multimeter со Мека Торба за Носење

 
DEN 5999.04

Износ
Во продавницата.

ЕДИНИЦА UT220 63mm Вилица се Отвори 2000 A АС Струја Дигитални Менгеме Метар 1000 V AC/750 V DC Напон Multimeter со Мека Торба за Носење
Забелешка : Батеријата Не Се Вклучени
Карактеристики : UT220 е CAT III 1000 V/CAT IV 600 V 200 A/2000 A Големи AC Струја Дигитални Менгеме Метар со 1000 V AC/750 V DC Напон Тест На Вилицата Отворањето на 63mm/2.5 инчен осигурајте се дека Кабелот Може да се Мери Оперативни Температура : 0℃ до 50℃ (32℉ да 122℉), Препорачуваме Внатрешна Употреба На Грбот на Стегачот Метар Може да биде Инсталиран Зглоб Лента Лесно може да го Носи и Оперира На Други Функции како што се : Отпор, Диоди, Континуитет Мерење, Осветлување, Податоците се Одржи, Max Вредност
Спецификација
Опсег Најдобри Точноста на Моделот UT220 AC Струја(А) 200 A/2000 A ±(2.5%+5) 660 A/2000 A 600 A/2500 A DC Струја(А) 660 A/2000 A 600 A/2500 A AC Напон(V) 2 V/20 V/200 V/1000 V ±(1.2%+5) 6.6 V/66 V/660 V/1000 V 6 V/60 V/600 V/1000 V DC Напон(V) 2 V/20 V/200 V/750 V ±(0.8%+1) 6.6 V/66 V/660 V/750 V 6 V/60 V/600 V/1000 V Отпор(Ω) 200Ω/2kΩ/20kΩ/200kΩ/2 MΩ/20 MΩ ±(1.0%+2) 660Ω/6.6 kΩ/66kΩ/660kΩ/6.6 MΩ/66 MΩ 600Ω/6kΩ/60kΩ/600kΩ/6 MΩ/60 MΩ Карактеристики Екранот Брои 2000 Авто Спектар √ Вилица Отворање 63mm Диоди √ Континуитет Ѕвончето √ Податоци се Одржи √ MAX √ LCD заднинско Осветлување √ Целосна на Иконата за Прикажување √ Автоматско Исклучување √ Индикација за слаба Батерија √ Текст Отпорност ≥10 MΩ √ Општи Карактеристики Напојување 9 V Алкална Батерија (6 LF22) LCD Големина 43mm×30мм Производ во Боја Црвена и сива Производ Нето Тежина 390g Производ Големина 298mm × 100mm × 48mm Стандард Accessaries Тест Води Стандард Индивидуални Пакување Носи Торба, англиски Упатство
*Забрзана Испорака информации :
1. Во САД/CA default превозот начин : Брод од страна на FEDEX ,5-7days .
2. Во Австралија default превозот начин : FEDEX околу 3-7days.
3 за Да Евра : default превозот начин : FEDEX околу 5-10days ,Исклучува Ru,Украина,Белорусија, ве молиме контактирајте со продавачот за да добиете повеќе превозот метод , Стандардно кина пост : 15-25days
5. За голема цел свет ,ние нудиме DHL,EMS,FEDEX услуга ,клиент ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за да проверите ,ви благодариме.4. Африка,бразил,Италија клиент ве молиме контактирајте со нас пред кандидатурата или купување ,
ние ќе им понуди на превозот начин за клиентите да изберете .
6 .Предмети ќе бидат брод во рамките на 1-3 работен ден од денот на уплатата примена.
*Економија на Превозот метод(Вкупна тежина
1. Во САД default превозот начин : Брод од страна на Eub ,7-10days .
2. Да СА default превозот начин : Кина пост Воздух пошта(
3. Во Австралија default превозот начин : Кина пост Воздух пошта(
4. На велика БРИТАНИЈА default превозот начин : Кина пост Воздух пошта(
6. Африка,бразил,Италија клиент ве молиме контактирајте со нас пред кандидатурата или за купување ,ќе им понуди на превозот начин за клиентите да изберете .
7. За голема цел свет ,ние нудиме DHL,EMS,FEDEX услуга ,клиент ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за да проверите ,ви благодариме.
8 .Предмети ќе бидат брод во рамките на 1-3 работен ден од денот на уплатата примена.
*Купувачот е одговорен за царинење такси
*Политика на враќање :
Сите предмети се врати загарантирана. Враќање во рок од 30 дена од денот на приемот и да добијат рефундирање на куповната цена, поштенски не се враќа.
Сите надоместоци ќе бидат обработени во рок од 3 дена од денот на приемот врати item(s) во НОВА состојба и со сите оригиналниот производител пакување, вклучувајќи krabičkách, кутии,
настава прирачници итн. Објектот не смее да има никакви знаци на злоупотреба или намерна штета.
Сите се враќа, мора да бидат заградени и безбедно спакувани за превозот и испраќаат преку следат средства.
*Меѓународните Купувачи-ве Молиме имајте во предвид : задоволството на Клиентите е многу важно за нас.Ако имате проблем или прашање во врска со вашата трансакција,ве молиме контактирајте со нас пред да замине било кој тип на повратни информации или да се отвори било спор.


За производот

Димензии:
298mm*107mm*47mm
Мерење На Струја Опсег:
AC
Мерење На Напон Спектар:
AC
Температурата На Работа:
0~30 целзиусови степени
Мерење Inductance Опсег:
N/A
Тежина:
389g
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
DIY Материјали:
Електрични
Мерење Capacitance Опсег:
N/A
Бренд Име:
ЕДИНИЦА
Број На Модел На:
UT220
Мерење На Отпор Опсег:
200/2K/20K/200K/2М/20 МИЛИОНИ Ohm
Екранот Count:
2000 година
авто опсег:
Yes
Вилицата отворање:
63MM
ДИОДИ:
Yes
Континуитет Ѕвончето:
Yes
Data Hold:
Yes
max:
Yes
LCD заднинско осветлување:
Yes
Автоматско исклучување:
Yes
Индикација За Слаба Батерија:
Yes

Слични предлози