• Одличната цена
  • Ново
1PCS 40*40*10мм N45 N52 плоштадот блок Силна NdFeB ретки земјата постојан магнет Никел позлата 40X40X10MM

1PCS 40*40*10мм N45 N52 плоштадот блок Силна NdFeB ретки земјата постојан магнет Никел позлата 40X40X10MM

 
DEN 415.68
DEN 395.00

Износ
Во продавницата.

1 PCS 40*40*10мм N45 N52 плоштадот блок Силна Nd Fe B ретки земјата постојан магнет Никел позлата 40 X40 X10 MM
Известување Магнет површината Никел позлата, со Овој процес се прави големината помалку за 0.1-0.4 MM
1 PCS NEODYMIUM Nd Fe B МАГНЕТ
Состојба : нова
Облик : Блок
Димензија : L40mm x W40mm x T10mm
Материјал : Neodymium ретки земјата магнети
Одделение : N45 N52
Макс Температурата На Работа : 80°C
Позлата : никел никел бакар тројно слој позлатен


За производот

боја:
N45, N52
Композитни:
NdFeB Магнет
Со Дупки:
No
Број На Модел На:
169-40-40-10ММ
Обликот:
блок
Примена:
Индустриски Магнет
Тип:
Постојано
Име на производ:
1PCS 40*40*10мм N45 Силна NdFeB ретки земјата постојан магнет позлата

Слични предлози