• Одличната цена
  • Ново
Нови YONGNUO YN50mm 50mm Ф1.8 1:1.8 Стандард Премиер Леќа Голем Отвор Авто Прирачник со Фиксен Фокус БОЛЕСТ МФ Објектив За Nikon dslr фото Апарати

Нови YONGNUO YN50mm 50mm Ф1.8 1:1.8 Стандард Премиер Леќа Голем Отвор Авто Прирачник со Фиксен Фокус БОЛЕСТ МФ Објектив За Nikon dslr фото Апарати

 
DEN 5168.64
DEN 3360.00

Износ
Во продавницата.


Нови YONGNUO YN50mm 50mm Ф1.8 Стандард Премиер Леќа Голем Отвор Авто Прирачник со Фиксен Фокус БОЛЕСТ МФ Леќи на Камерата За Nikon dslr фото Апарати
Напомена : Нови YN50mm Ф1.8 N е компатибилен со Nikon D3300, D3000 и D7000 серија, проблемот е решен.
Спецификација :
YN50mm Ф1.8 за Nikon верзија сега, тоа е голема премиер леќа дека е одличен прилог на Nikon 12-50mm комплет леќа . Оваа леќа ти дава 3 запира или осум пати (2x2x2) повеќе светлина што доаѓа низ објективот на отворањето од стандардните f/5.6 комплет леќи. Голема леќа за преземање на портрети, слаба светлина фотографија, на улица, повик за снимање и секојдневна употреба.
Карактеристики :
1, F/1.8 голем отвор кој ви помага да се оддели субјектот од позадината;
2, голем премиер леќа дека е одличен прилог на Nikon 12-50mm комплет леќа;
3, Поддржува авто фокус и прирачник се фокусира на сцени;
4, Донесува злато позлатен металните контакти, кои ефикасно ја подобрува сигнал спроводливост и отпорност на корозија;
5, Поддржува M/AV/TV/P и други камера снимање, и параметри кои се користени да се земе слики може да бидат прикажани во EXIF Информации;
6, Поддржува целосно рамка и APS-C формат камери;
7, Усвојува високо квалитетни пластични како надворешна структура, целокупната тежина е само 200g, што е погодно за надворешна снимање.
8, Мулти-обложени стакло, ефикасно ја подобрува transmittance и одблесокот отпор. View-агол Coverate Дијагонала 46 Степен на Вертикална 27 Степен Хоризонтална 40 Степен Леќа Структура 5 сетови, 6 парчиња Минимум Бленда F/16 Минимум Фокус Растојание 0.45 m Максимално Зголемување и Очите Спектар 0.15 X / 160x240mm ( кога растојанието е 0.45 m ) Филтер Дијаметар / Auantity Достапни 58mm / 1 Максимален Дијаметар и Должина од 74*60mm Одговараат за :
Nikon D810, D800, D750, D700, D610, D600, D7100, D7200, D7000, D7300, D5000, D5100, D5200, D5300, D5500 D3100, D3200, D3300 и други Nikon dslr фото апарати не се наведени тука
Пакетот Вклучува :
1 x YN50mm Ф1.8 Премиер Објектив за Nikon
1 x Предните и Задните Леќи Капа
1 x Леќа капа
1 x Упатство
1 x Оригиналната Кутија
Answer : ___________________________ Note : камера не се вклучуваат
Во квалитетот на објективот перформанси, ние сме биле шут, можете да го видите на леќи во отворот целосно отворен случај, квалитетот на сликата е се уште релативно видно намалување, особено во работ на екранот перформанси се повеќе очигледни, и отворот се намали за F2.8, квалитетот на сликата е значително подобрена, на отворот примени f4 по најдобар квалитет, резолуција и острината се многу задоволителни, f11 по дифракција ефект, ќе има некои пад во квалитетот, но Yongnuo оваа леќа перформанси се уште е многу моќен.
Леќа нарушување контрола перформанси се одлични, по сите, фокусна должина е 50mm, во таков фокусна должина, леќа е речиси и да нема нарушување на феноменот, претставата е многу добар.
Yongnuo 50mm, во f / 1.8 полн отвор, на afocal дел некои од две линеарни blur, тоа не чини многу мека, со отворот на објективот да се намали afocal станаа разјасниме. Генерално, Yongnuo 50mm f / 1.8 afocal перформанси е добро.
Во принцип,Yongnuo 50mm f / 1.8 резолуција, острина, blur, боја и други аспекти на претставата е добро, цената на овој објектив е веќе многу привлечни.
Плаќање :
1. Aliexpress прифати Зачувам/ Кредитна картичка/Web Money.
2. Целосна плаќање мора да бидат примени во рок од 7 работни дена од денот на аукцијата завршува,
ако имате проблеми за правење на плаќањето, ве Молиме контактирајте со нас што е можно поскоро.
Превозот :
1. Ние брод на Alixpress адреса на само. Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса во Alixpress се компатибилни со вашиот превозот адреса пред да плаќаат.
2.Како и обично,ние испрати пакет за излез во рок од 2-3 дена, откако ќе ја добиете вашата исплата.и pls се задржи во допир откако ќе го постави цел.
3.Ако живеете во оддалечена област и ќе мора choosed бесплатен превозот,ве молиме да ни овозможи да го смените вашата точка да биде дадено од страна на Објавата.Откако ќе го поставите цел,тоа значи дека ќе се прифати оваа одредба.


За производот

Употреба:
Камерата
Зум Режим:
Фиксен Фокус
Минимална Отворот:
F16.0
Максимално Зголемување:
0.150 пати
Број на Дијафрагмата Ножеви:
6 Ножеви
Целосна Рамка:
Yes
Тежина:
151g-200g
Леќи на УВ Филтер Големина:
58mm
Број На Модел На:
YN50mm за Nikon
Леќа Тип:
автоматски
Фокусна Должина:
50mm
Режим На Фокус:
Af, Мф
Бренд Име:
YONGNUO
Почетен Датум:
До 2015
Пакет:
Yes
Тип:
Фиксен Фокус Леќа
Фокус Тип:
Стандард Премиер
Леќа За Стабилизација Тип:
Никој
Калибар:
73mm
Максимална Бленда:
f/1.8
Сцена Тип:
Луѓе
Интерфејс Тип:
NIKON

Слични предлози