• Одличната цена
  • Ново
2*18W двојно Индиректни Ѕид LED Светилка Ѕид Sconce Површината Современа 36W LED Ѕид Светлина отворено LED Осветлување AC85V-AC265V

2*18W двојно Индиректни Ѕид LED Светилка Ѕид Sconce Површината Современа 36W LED Ѕид Светлина отворено LED Осветлување AC85V-AC265V

 
DEN 43728.00
DEN 34545.00

Износ
Во продавницата.


Бесплатен превозот 3 годишна гаранција КРИ 2*18 W Двоен LED Надворешен Ѕид од Светлина/ 2*18 W Отворено LED Ѕид Светилка за отворен водоотпорен IP65
Опис :
1.Номинална напон : AC85 V-265 V
2.Извор на светлина : 2*18 W
3.Излезна моќност : 36w
4.Животен Век : >30.000 Часа
5.Флукс : 100lm/W
6.Температура на бојата : Ладна бела : 5000 K-6000 K; Бела : 4000 K-4500 K;
Топло бела : 2700 K-3200 K;
7.Материјал : Алуминиумски+СТАКЛЕНИОТ
ВНАТРЕШНА ИЛИ НАДВОРЕШНА
Сервис и Бизнис Услови Откако ќе поставите цел, да гарантирањето мазна, точни испорака и пристигнување на вашиот парцела, тоа е многу важно да се задржи себе си се достапни, кога комуникацијата е потребно, на пример, проверете ја вашата нарачка пораки редовно, да ги задржи вашиот мобилен телефон е во употреба, итн. Општо земено, ние ќе ви ја испорача вашата парцела без понатамошна комуникација; сепак, понекогаш ние треба да се провери со вас за спецификација на производот што го наредил пред испорака, исто така, ако пратката пристигнува но вие не сте достапни или со мобилен или фиксен, на парцела веројатно ќе се врати на продавачот или да се изгуби. Специјално, ако сте од Русија, ве молиме осигурајте се дека името на контактот на пратката е твоето полно име. Според Русија обичај политика, една парцела без полно име во превозот документ ќе се одржи од руската прилагодено за одреден период на време, тогаш тоа ќе се врати на продавачот или уништени. Ако сте ја одбрале бесплатен превозот испорака метод, како што се Кина Пост Воздух Mail, Epacket, итн., со оглед на овие испорака методи се побавни од таквите комерцијални изразат како UPS-от, DHL, Fed Ex, генерално тоа ќе се 20-40 дена да пристигне, најдолго време да достигне дури и до 60 дена за некои далечни области. Па ве молиме почекајте трпеливо и не почне спор пред купувачот заштита истече времето. Се разбира, вие сте секогаш се добредојдени да ни испратите цел пораки да се распрашува статусот на вашата нарачка, ние ќе ви одговори веднаш со детални информации. Додека пратката пристигнува, ве молиме отворете го картонска кутија и проверка на квалитетот на производот, ако го најдете производот оштетени за време на испорака, ве молиме да не го потпише парцела. Ве молиме да фотографии како доказ и одбивање на парцела, тогаш дајте ни повратни информации преку испраќање на еден цел порака, ние ќе го препрати или да ви даде целосна наплата. Ако најдете квалитет проблем по потпишувањето на пратката, ве молиме не се директно започнете спор или едноставно да даде негативни повратни информации. Најефикасен начин да се справи со квалитетот прашање е да се јавите на продавачот за решение. За купувачите кои директно започнете спор, се надеваме дека да се откаже од спорот прво тогаш ние ќе ве поддржи со нашите најдобри по продажба на услуги; за купувачи кои едноставно да даде негативни повратни информации, без да ни се јавите прво, тоа ќе биде непотребно за нас да се обезбеди какви било понатамошни по-продажба на услуги.


За производот

Абажур Боја:
Бела, Црна, Сива
Wattage:
AC110V, AC220V TO AC240V
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K) Природата Белата(3500-5500K), Кул Бело(5500-7000K)
Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Техника:
Насликани
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Извор На Енергија:
AC
Гаранција:
3Years
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Бренд Име:
GSKGYXGS
Боја На Каросеријата:
Бела,Црна
Карактеристики:
IP65
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Инсталација Тип:
Монтажа На Ѕид
Сенка Ветер:
До & Долу
Напон:
90-260V
Број на извори на светлина:
> 20
Примена:
Foyer
Тело Материјал:
Алуминиум
Употреба:
За итни случаи
Осветлување Област:
5-10square метри
Е dimmable:
No
Стил:
Арт Деко
Материјал:
Алуминиум
Број На Модел На:
00-298
База Тип:
линија

Слични предлози