• Одличната цена
  • Ново
Сензор за движење Led Сијалица, E27 ПИР Инфраред LED Сијалица /Откривање светилка Авто. Префрлување Ноќ Светла за Тремот Патио Гаража Скалите

Сензор за движење Led Сијалица, E27 ПИР Инфраред LED Сијалица /Откривање светилка Авто. Префрлување Ноќ Светла за Тремот Патио Гаража Скалите

 
DEN 470.40
DEN 447.00

Износ
Во продавницата.


Сензор за движење Led Сијалица, E27 ПИР Инфраред LED Сијалица /Откривање светилка Авто. Префрлување Ноќ Светла за Тремот Патио Гаража Скалите
LED Инфраред Сензор за Движење Сијалица,го направат вашиот живот полесно.
На сензор за движење сијалица автоматски ќе се вклучи и исклучи. Кога ќе одиме во детективските спектар, на сијалица ќе светне и ќе светло се исклучува кога ќе се напушти.
Што повеќе,тоа ќе го исклучи во текот на денот,само за работа во темна околина или во текот на ноќта кога луѓето работа, заштеда на енергија led сијалица.
Спецификација :
Излезна Моќност : 7 W/9 W
Носителот Тип : E27
Влезен Напон : AC85-265 V 50/60 Hz
Led Количина : 14pcs(7 W)/ 18pcs(9 W)
Материјал : Алуминиумски + PC
Светлината агол : 120 степен
Светилка Боја : кул бела/топло бела факултативна
Примена :
Таа е погодна за спалната соба,апарати за домаќинство коридор,ходникот,скалило,чекор по чекор,тоалети,хотел,трговски центар, итн


За производот

Емитуваат Боја:
Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
7w, 9w
Поддршка Dimmer:
No
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
CE,RoHS
Led Сијалица Тип:
Меур Топката Сијалица
Напон:
AC85~265V
Број на LED Чип:
18 компјутери
LED Чип Модел:
SMD5050
Бренд Име:
WORLDYEA
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Зрак Агол(°):
120°
База Тип:
E27
Просечен Живот (часот):
50,000
Моќ Толеранција:
10%
Должина:
125mm

Слични предлози