• Одличната цена
  • Ново
Amopofo P645-PK Адаптер,За Penatx 645 Објективот на За Pentax K PK Планината Адаптер K10D К-7 30 01 5 II K200D Камера

Amopofo P645-PK Адаптер,За Penatx 645 Објективот на За Pentax K PK Планината Адаптер K10D К-7 30 01 5 II K200D Камера

 
DEN 1775.52

Износ
Во продавницата.

Amopofo P645-PK Адаптер,За Penatx 645 Објективот на За Pentax K PK Планината Адаптер K10 D К-7 30 01 5 II K200 D Камера подетални информации Бренд : Amopofo Тоа е 100% сосема нов и квалитет што е гаранција. врвот на линијата квалитет, луксуз. Направен од алуминиум (камера тело планината) црна елоксирани, и месинг (леќа планината) chromed сребро. (не пластични) Адаптер за Користење на ултра прецизност ЦПУ машина алатки, софистицирани материјал, висок интензитет, добра работа стабилност Amopofo објективот адаптер ви овозможува да се качи За Penatx 645 Објективот на За Pentax K PK камера . Покрај за создавање на финансиска смисла, ова ви овозможува да ја користите вашата омилена леќи низ различни камера платформи, леќа адаптер е дизајниран да се вклопуваат безбедно да објективот, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен. кој ќе ви овозможи да ги користат За Penatx 645 Објективот на За Pentax K PK Камера не се електрични контакти во адаптерот прстен. Експозицијата и фокусот треба да се прилагоди рачно,па дијафрагмата контрола на објективот е поставена рачно. Карактеристики : AV / M Режим е поддржан Овозможи леќи на камерата се фокусира кон Бесконечност Корисникот може да се контролира објективот рачно Погоден за : Леќа : за Penatx 645 Леќи на Камерата : за Pentax K100 D K100 D K10 D K20 D K200 D , PK К ПЛАНИНАТА КАМЕРА Пакетот Вклучува : 1 x Нов Објектив Адаптер Подесувањата : 1. Стави црвено знаци на адаптер и леќа јака заедно. 2. Пак на адаптер anticlockwise до фиксатор кликнете. 3. Најчесто тоа ќе го користи Рачно или AV режим. Напомена : 1. Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата, авто-фокус, или било која друга функција нема да се работи правилно, додека со користење на овој адаптер. 2. Во овој случај "Стоп-долу режимот" ќе треба да се користи кога премерување од леќа не имаат способност да се има својата apeture контролирани од страна на камерата тело. 3. Можете да снимате со рачен режим или отворот приоритет на владата. Превозот и Пакет : Ние ќе брод вашата превозот адреса. Сите предмети ќе се испраќаат преку Кинески Пост или Хонг Конг Пост Пакет Услуги. може да потрае околу 7 - 10 работни дена, со следење на број. Контакт : Ако има било какви прашања,ве молиме да бидат слободни да контакт со нас преку aliexpress.ние ќе ви одговори што во рок од 24-48 часа,освен празник. Кои сме Ние : · Ние сме manufacurer за камерата леќи на камерата адаптер ,ние сме добредојдени и мало и трговија на големо клиенти,ако треба со големо количество и други modles,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас за да добиете подобра цена. Ви благодариме за купувањето !ние ќе ви покаже нашиот најдобар производ и услуга!!!


За производот

Компатибилен Бренд:
Pentax
Број На Модел На:
P645-PK
Бренд Име:
Amopofo

Слични предлози