• Одличната цена
  • Ново
Модул Коло, Електрична Енергија, Собирање, Piezoelectric Генерација Напон, Струја Генерација Модул

Модул Коло, Електрична Енергија, Собирање, Piezoelectric Генерација Напон, Струја Генерација Модул

 
DEN 4224.00

Износ
Во продавницата.


Piezoelectric производство на енергија електрична енергија, собирање на module set
Вклучени во рамките на одговараат : 2 парчиња на piezoelectric чипови (незадолжително во продавница), електрична енергија колекција модул, жици.
Принципот на електрична енергија прибирање модул : мали енергијата генерирана од страна на piezoelectric чип е акумулирано и објавен на оптоварување по кумулативна период на време;
Електрична енергија колекција модул Форма : На текст терминал, на електрична енергија меморија, контрола коло, излезен напон регулирање на терминал и електрична енергија излез на терминал;
Моќта колектор модул се користи за Прашања кои имаат потреба од внимание : Меморија е capacitance, на коло може да се заварени 2 кондензатори, времето на испорака на стандардниот губење на 1 кондензатори, друг од страна на клиентот во согласност со реалните потреби на клиентите или избор на заварување, според потребите на стандардниот capacitor отстранет, вие треба да изберете capacitor капацитет; Клиентите можат да изберат капацитетот на меморијата според товарот моќ да го изберете, но ве молиме имајте предвид дека, капацитетот на меморијата поголема акумулација на времето е подолго, должината на кумулативна време зависи од капацитетот на меморијата и влез крајот на piezoelectric енергија ефикасност; Само ја мемориската напон е на двата краја Поголема од 5.8 Volt, излез Ќе има излез, Со други зборови, за да се осигура дека напонот на piezoelectric чип да врв Поголема од 5.8 V; излезниот напон е 3.6/5 volts, на излезна моќност на излезниот модул е (80ms) 20 MW, и излезната енергија е 16m J. (корисниците можат да варираат капацитетот на меморијата за да ја промените излезна енергија) ве Молиме контактирајте не за било какви дополнителни информации


За производот

Тип:
Клима Уред Делови

Слични предлози