• Одличната цена
  • Ново
WIFI IP Camera Дигитални Бебе Монитор Бебе Нега Мини Камера Единица двонасочна Спогодба Инфраред Ноќ Визија Безжични системи за видео надзор

WIFI IP Camera Дигитални Бебе Монитор Бебе Нега Мини Камера Единица двонасочна Спогодба Инфраред Ноќ Визија Безжични системи за видео надзор

 
DEN 3063.84
DEN 2298.00

Износ
Во продавницата.

WIFI IP Camera Дигитални Бебе Монитор Бебе Нега Мини Камера Единица двонасочна Спогодба Инфраред Ноќ Визија Безжични системи за видео надзор Опис
2.4 G безжична дигитален сигнал пренос преку 250 подрипнувајќи, без мешање WIFI Шифрирана дигитален сигнал на пренос, безбедноста е добро Бариера-бесплатен пренос на растојание од 200 метри, 30 метри од ѕидот 2.4-инчен high-definition LCD екран, сликата се појавува повеќе од јасно ги Следи вградената батерија, користење на времето повеќе од 2 часа Изграден lullaby бебе за да заспие, можете да го контролира екранот на камерата репродукција Монитори со температура на екранот, целзиусови степени и Целзиусови switch Бебе монитор со две-начин спогодба функција
Прилагодувања на камерата Nightlight
Спецификација
Проект
Параметар
Пренос фреквенција
ISM 2,400~2,483 MHz 4
Модулација
FM
антена
Камера : omni-насочен антена; Приемник : Вграден-во скриен
Пренос на далечина
100
Температурата на работа
-10~ +50/ +14 ~ +122 F
температура на чување
-20~ +60/ -4 ~ +140 F
Работна влажност
85%RH
Видео Камера за Видео камера Senor
CMOS
Слика пиксели 0.3 милиони dpi
Перспектива
ПАЛ : 62 NTSC : 46
Мини Осветлување
1.5 Лукс/Ф1.5
Wattage
80m W
Напојување
DC 5 V 1А
Ноќно Гледање На Далечина
8 M
Големина
57mm*67mm
Wight
120g
Примачот
Примачот чувствителност
85d Bm
LCD Материјал
TFT
LCD Големина
2.4"
Резолуција
640x480
Ефективната површина
49.2 mm×38.142 mm
Теренот
0.1025 mm×0.163 mm
Агол на гледање (горе / долу / лево / десно)
10/ 30/ 45/ 45(Мин.)
Осветленоста
250 cd/м3
Контрастот
15;1
Напон
DC 12 V 700m A
Големина
80mm*80mm*50mm
Wight
180g
Известување
1.Ве молиме овозможи 1-3 грешка поради прирачник за мерење. Ве молиме бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.
2.Боите може да имаат различни како разлика екранот, ве молиме да се разбере. Бидејќи на агол и светлина, вистински објект може да биде малку поинаков од сликата, се Надевам, ќе може да се разбере нас!
Пакет Се Вклучени
1*следење
1*Медицинскиот уред
Превозот Ние Брод на Светот (Освен некои земји и APO/FPO). Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка. Ние ќе испрати пакет од Кина преку воздух пост. Времето за испорака зависи од Превозот Превозникот, Царинскиот и Пост Испраќање на дестинација и други фактори.Повеќето пакети може да се примени во 20 работни дена (4 недели). Политика на враќање Ние прифаќаме e-mail барања за враќа во рок од 7 работни дена од добивањето на својата цел. Ако објектот е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и ние ќе не издаде ќе враќање на парите или замена. Ако не сте задоволни кога ќе примите објектот, ве молиме вратете го во рок од 7 дена за замена или пари назад. Ве молиме контактирајте со нас за враќање водич пред да го вратите. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашата цел ID. Ако објектот е неисправна на 3 месеци, Ние ќе ви испратиме замена без доплата, или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект. Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект. Но треба плати дополнителни превозот надомест. Вие се согласувате да ги сите горе-наведени политики по нарачување на aliexpress! Повратни информации Доколку не сте задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме да ни даде позитивни повратни информации со 5 ѕвезди ги видиш кој е многу важен за нас. Ние ќе биде многу го ценат, ако може да остави вашето вистинско чувство тука. Ако не сте задоволни со предмети или на нашата услуга, ве молиме контактирајте со нас пред да замине било повратните информации, ние ќе го решат проблемот веднаш, ви благодариме! Контактирајте со НАС ве Молиме да ни Порака од 8 : 30.


За производот

Сигнал Систем:
ПАЛ
Тип:
ip камера
Стил:
Кутија Камера
Сензор:
ccd
Технологија:
Инфраред
is_customized:
No
Висока Дефиниција:
720P(HD)
Поддржани Мобилни Системи:
iPhone OS
Алармот Акција:
FTP Фото
Мрежен Интерфејс:
4G
Видео Формат На Компресија:
MJPEG
Леќа (mm):
3.6 mm
Агол На Гледање (Степен):
100°
Поддржани Оперативни Системи:
No
Ѕидот Заградата:
страна
боја:
Бела
Инсталација:
Вградени
Број На Модел На:
hh
Потрошувачка На Енергија(W):
Никој
Напојување(V):
as
Димензии (L x W x D)(mm):
како се покаже
IR Растојание(м):
Други
Минимална Осветлување(Лукс):
AS
Бренд Име:
ACRDDK
Специјални Функции:
AS
Конективност:
AS
Аудио Излез:
AS

Слични предлози