• Одличната цена
  • Ново
12V 40mA 1 Канал Авто-Заклучување Безжичен Приемник Реле Модул + 2 Копче за RF 433MHz Безжичниот Далечински Управувач Префрлат 15-30m

12V 40mA 1 Канал Авто-Заклучување Безжичен Приемник Реле Модул + 2 Копче за RF 433MHz Безжичниот Далечински Управувач Префрлат 15-30m

 
DEN 301.92
DEN 287.00

Износ
Во продавницата.


Производ Вовед :
1.Оперативен Напон : 11.5-12.5 V;VCC се поврзува со позитивна енергија;GND се поврзува со моќта негативни;NC,COM,БЕЗ да се поврзете со излез
2.Оперативен Струја : 40m A (реле оперативен државата)
3.Quiescent Оперативни Струја : 6m A (реле ослободување на државата)
4.Големина : 35*48mm со 4 парчиња одредување завртка дупки
5.Тип : 433 M безжични RF примање
6.Примање на Далечина : 15-30m
7.Оперативен Режим : авто-заклучување
8.Оперативни Индикации : LED1 (моќ индикатор светилка),LED2 (реле switch индикатор светилка)
9.Оперативен Вовед : по сила на,притиснете на копчето на далечинскиот управувач,реле ќе работат (COM порта и НЕ се поврзани);притиснете го копчето повторно,реле ќе биде пуштен (враќање на почетна состојба,COM порта и КООРДИНАТОР port се поврзани);подоцна операции може да се повтори погоре (ако за контролирање на,НАДВОР е за контролирање исклучите)
10.Реле Вчитување Капацитет : 250 V AC-10 A,125 V AC-10 A;30 V DC-10 A;28 V DC-10 A


За производот

Бренд Име:
IS
Напон:
11.5-12.5 V
Број На Модел На:
Безжична Реле Модул
Температурата На Работа:
-30~85 целзиусови степени
is_customized:
Yes
Тип:
Логиката Идентичен
Состојба:
Нови
Примена:
Безжична Реле Модул

Слични предлози