• Одличната цена
  • Ново
20pcs/многу МТ-20 Дигитални Anemometer Безжична Голем LCD Дисплеј Прецизност +/-3% Опсег 0~30m/s Резолуција 0.1 m/s

20pcs/многу МТ-20 Дигитални Anemometer Безжична Голем LCD Дисплеј Прецизност +/-3% Опсег 0~30m/s Резолуција 0.1 m/s

 
DEN 7632.00

Износ
Во продавницата.

Дигитални Anemometer Безжична Голем LCD Дисплеј
1. Ване impeller
2. Beaufort Ниво индикатори
3. LCD мерење читање
4. Нормално / Просечна / MAX режим индикатори
5. Мерни Единици
6. Нисконапонски Индикатор
7. Beaufort Ниво Едноставно Опис
8. Вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ Копче ЗА
9. Режим на Копчето, нежно притиснете за избирање на единица, долго притиснете за избор на режим.
10. Држете го Копчето, држете LCD читања.
Операција :
Внимание : На anemometer е многу прецизна во ниска и во средината на опсегот на воздухот брзина. Постојана употреба на многу високи брзини, како што мерење од кои се движат брзо автомобил прозорецот може да ја оштети impeller е лого и намалување на над-сите точност.
Мерење На Инструкциите :
1. Проверете impeller слободно тркалање.
2. Моќта НА Инструментот.
3. Одберете го мерниот единица (m/s, km/h, mph, јазли, ft/min).
Изберете ја вашата е потребно режим ( нормално / просечна / max режими за избор)
4. Го користите на задната страна на единицата за да се соочи со цел ветрот. Добиете читање.
5. ИСКЛУЧУВАЊЕ на инструментот.
Копчиња " Инструкции :
Моќност Копче : вклучување / ИСКЛУЧУВАЊЕ.
Режим на Копчето : со Притискање лесно за промена единица од m/s за да ft/min.
Притискање малку подолго време за промена на режимот нормално / просечна / Max режими. AVG (просечна режим) : 20 секунди движат просек.
Држете го Копчето : Задржете го LCD читање.
Автоматско ИСКЛУЧУВАЊЕ : Овој инструмент ќе биде Автоматско ИСКЛУЧУВАЊЕ ако нема притискање на било кое копче во 15 минути. Овој дизајн е за заштеда на енергија од батеријата потрошувачка.
Грижа и Одржување :
Кога инструментот не е во употреба, чување на инструмент во стабилна прашина на животната средина надвор од директна сончева светлина. Ја отстраните батеријата од инструмент, ако тоа е да се чуваат за период од повеќе од еден месец, или кога ниска енергија од батеријата симбол се појавува на екранот.
Замена на батеријата
Кога ниска иконата за батеријата да се појави на екранот, заменете ја батеријата штом практични.
1. Отстранете ја задната батеријата капак.
2. Го замени еден 9 V батерија.
3. Поклопецот на лежиштето вратата.
Спецификации :
Дисплеј : Големи LCD знаци екранот
Опсег : 0 ~ 30m/s
Точност : ±3%
Единици : m/s, km/h, mph, јазли, ft/min
Автоматско ИСКЛУЧУВАЊЕ : По прибл.15 минути
Напојување : Еден 9 V батерија(не се вклучени)
Температурата на работа : од 0 до 40 C (32 да 104 F)
Димензии : 145 X 67 X 32-милиметри (5.7" x 2.6" x 1.3")
Тежина : 170g (6.0 мл)
пакување содржина :
100% Сосема нов
1 * Дигитален Anemometer


За производот

DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
МТ-20

Слични предлози