• Одличната цена
  • Ново
Лофт црна ретро индустриски метал ѕид светилка прилагоди sconce E27/E26 Светла со префрлање за дневна соба и Бања спалната соба тела

Лофт црна ретро индустриски метал ѕид светилка прилагоди sconce E27/E26 Светла со префрлање за дневна соба и Бања спалната соба тела

 
DEN 2694.72
DEN 1913.00

Износ
Во продавницата.

Информации за производот Технички Детали Ставка Тежина од 1,5 КГ Производ Димензии КАКО СЛИКА Реден број на модел YY-W12132 Боја црна Гроздобер Стил Заврши Железо Материјал метал Извор на Енергија E27/E26 MAX 1*40 W Напон 90-260v ве молиме оставете порака што треба напон стандардни откако ќе поставите цел Внимание : НИЕ ви ПРЕПОРАЧУВАМЕ ИНСТАЛАЦИЈА ОД ЛИЦЕНЦИРАН ЕЛЕКТРИЧАР. Оваа тела е оценет до (1) на 10-вати максимална Тип сијалица (не се вклучени). ПРЕДУПРЕДУВАЊА : 1. За безбедна и сигурна инсталација, ве молиме да се осигурате дека електрична кутија на која ова тела ќе бидат монтирани е правилно спроведен на структурните член на зградата. 2. Сите жици се поврзани. Кога распакување, да се биде внимателен да не се повлече со жици како лоша конекција може да резултат. 3. Не поврзувајте електрична енергија до вашите тела е целосно состави. 4. За да го намалите ризикот од пожар, електричен шок или лична повреда, секогаш исклучете ги и отстранете тела и оставете ја да се излади пред замена на сијалица. 5. Не допирајте сијалицата кога тела е вклучен или погледнете директно на запали сијалица. Чувајте запаливи материјали далеку од запали сијалица.


За производот

Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
Број На Модел На:
YY-W12132
Напон:
220V,110V
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Техника:
Насликани
Гаранција:
3 Години
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Железо
Примена:
Кревет Во Соба
Е Светилки Вклучени:
No
Инсталација Тип:
Монтажа На Ѕид
Сенка Тип:
Железо
Сенка Ветер:
До & Долу
Боја На Каросеријата:
Црна
Стил:
Гроздобер
Карактеристики:
индустриски Fashional
Бренд Име:
Newrays
Осветлување Област:
5-10square метри
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Е dimmable:
No
Материјал:
Метал
Извор На Светлина:
Блескаво Светилки
Употреба:
Индустриски
Број на извори на светлина:
1
База Тип:
E27/E26
Напон:
110V-220V

Слични предлози